REKLAMA

Nie potrzebujesz już Androida w telewizorze, żeby korzystać z Filmów i TV Google Play

Firma Google nie zamierza zazdrośnie bronić swojego Android TV i kontynuuje swoją tradycję udostępniania aplikacji na wszystkie dostępne telewizyjne platformy, nawet te od Microsoftu. Dziś do grona partnerów giganta dołącza LG i jego webOS.

17.11.2015 19.29
Od teraz Filmy i TV Google Play nie tylko na Androidzie
REKLAMA
REKLAMA

Począwszy od bieżącego miesiąca posiadacze telewizorów LG Smart TV uzyskają dostęp do usługi „Filmy i TV Google Play”, dzięki której będą mogli oglądać tysiące filmów i programów telewizyjnych. Usługa ta jest kompatybilna z systemem LG webOS dla telewizorów Smart TV (a także z pozostałymi systemami operacyjnymi LG - NetCast 4.0 oraz 4.5) i umożliwi oglądanie klasyki filmowej, programów informacyjnych, filmów kina niezależnego, zarówno w formacie HD jak i SD.

REKLAMA

W ramach usługi Filmy i TV Google Play widzowie mogą wypożyczać lub kupować filmy oraz programy telewizyjne z oferty głównych hollywoodzkich wytwórni. Wszystkie te treści są udostępniane w chmurze, dzięki temu można rozpocząć ich oglądanie na telewizorze LG Smart TV, wstrzymać odtwarzanie, po czym wznowić je następnego dnia na smartfonie, tablecie lub komputerze PC.

WebOS, mimo iż jest relatywnie młodym systemem operacyjnym, dzięki dobrej sprzedaży telewizorów LG stał się dość popularną platformą. Google postępuje więc logicznie, wszak jego celem nie jest promowanie Android TV, a swoich usług, które również ów Android TV ma promować. Biorąc również pod uwagę fakt, że Filmy i TV Google Play jest usługą dostępną w naszym kraju, pozostaje nam się tylko cieszyć, że nasze telewizory stały się jeszcze bardziej funkcjonalne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA