REKLAMA

Nadchodzi IEM 2016! Mamy tytuły gier i termin największej e-sportowej imprezy w Polsce

W końcu znamy tytuły gier i termin największej e-sportowej imprezy w Polsce i jednej z największych na świecie. Między 4 a 6 marca 2016 r. w katowickim Spodku już po raz czwarty odbędzie się Intel Extreme Masters, czyli mistrzostwa świata gier komputerowych. Jednocześnie to już trzeci raz, kiedy Katowice będą gospodarzem finału IEM – ostatniej imprezy sezonu. W tegorocznej edycji do oficjalnego zestawu tytułów dołączy popularna gra zespołowa Counter Strike: Global Offensive.

24.11.2015 17.27
IEM 2016
REKLAMA
REKLAMA

Katowicki Spodek po raz kolejny odwiedzą najlepsi gracze na świecie. Będą oni walczyć o puchar Intel Extreme Masters. Do największych tegorocznych niespodzianek należy zaliczyć włączenie gry Counter Strike: Global Offensive do oficjalnych tytułów finału IEM. W poprzednich edycjach turnieje CS:GO organizowane były lokalnie przez firmy Intel i ESL, jako imprezy towarzyszące Intel Extreme Masters. Teraz, po kilku latach przerwy, popularna gra powróci na wielką scenę. Informacja ta z pewnością ucieszy fanów Counter Strike, których w Polsce nie brakuje, oraz kibiców Virtus.pro – zwycięzców turnieju CS:GO z 2014 roku. W Katowicach odbędzie się także finałowy turniej Intel Extreme Masters w League of Legends, a o kolejnych, oficjalnych zawodach dowiemy się w późniejszym terminie.

Do wygrania 350 tys. dolarów!

Finał Mistrzostw Świata Intel Extreme Masters zgromadzi w Spodku najlepszych na świecie graczy, wyłonionych na drodze eliminacji przeprowadzonych m.in. w Chinach, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Łączna pula nagród to 350 tys. USD. W League of Legends rywalizować będzie 8 zespołów – stawką jest 100 tys. USD nagrody, zaś o tytuł mistrzów Counter Strike: Global Offensive i 250 tys. USD powalczy 16 drużyn.

Intel Extreme Masters Katowice 2016 (4)

Obok pojedynków najlepszych graczy na świecie, w Katowicach na fanów gier komputerowych będą również czekać targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, zorganizowane na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przylegającego do Spodka. Najwięksi światowi producenci sprzętu komputerowego zaprezentują tam swoje produkty. Organizatorzy zaplanowali ponadto liczne dodatkowe atrakcje, a także wydarzenia towarzyszące. Szczegółowe informacje na ich temat zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.

Wstęp na Intel Extreme Masters oraz Intel ESL Expo będzie bezpłatny. Z uwagi na dużą popularność imprezy, widzowie będą mieli możliwość kupienia biletów dających wcześniejszy wstęp na IEM. Ceny biletów wcześniejszego wstępu zostaną podane wkrótce.

Intel Extreme Masters Katowice 2016 (3)

Jak było w zeszłym roku?

Intel Extreme Masters to impreza zaiste epicka. I na tegorocznej jej edycji nie mogło nas zabraknąć. Zachęcamy niezdecydowanych do zajrzenia do archiwów Spider’s Web, na których znajdziecie aż 26 materiałów dotyczących Intel Extreme Masters 2015. Choć jeszcze nie możemy tego potwierdzić oficjalnie, to dołożymy wszelkich starań, by przyszłoroczna edycja była przez nas jeszcze lepiej zrelacjonowana!

REKLAMA

Zobacz najlepsze cosplaye z IEM 2015

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA