REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Google prawdę ci powie. Teraz nawet jeśli zadasz mu nie najłatwiejsze pytanie

Wyszukiwarka Google coraz lepiej rozumie nasz naturalny język i właśnie poczyniła kolejny, ważny krok. Największy wynalazek firmy z Mountain View nauczył się właśnie lepiej rozpoznawać stopniowanie, odnoszenie się do przeszłości oraz skomplikowane pytania.

Google coraz lepiej odpowiada na trudne pytania
REKLAMA
REKLAMA

Satyajeet Salgar, Google Product Manager, krótko wyjaśnił, na czym polegają najnowsze zmiany w Google. Okazuje się, że teraz Google wie, co dokładnie oznaczają słowa “największy”, “najwyższy” i inne. Dlatego wyszukiwarka odpowie na pytania o to, kto jest najwyższym graczem w naszej ulubionej drużynie sportowej, jakie jest największe miasto w danym kraju oraz jakie jest największe zwierzę na świecie.

Kolejna rzecz, której nauczył się Google to odnajdywanie historycznych danych. Dlatego będzie można spytać Google o to, kiedy Lady Pank wydało swój pierwszy album, jaki był największy budynek w 2000 roku oraz kto był prezydentem Polski w 1995 roku.

Google rozumienie pytań
REKLAMA

Google rozumie też skomplikowane, złożone pytania. W ten sposób będzie można łatwo dowiedzieć się, kto był prezydentem Polski, gdy Wisła Kraków zdobywała mistrzostwo kraju w piłce nożnej lub jaka była populacja kraju, gdy Jarosław Kaczyński został premierem. Firma z Mountain View postanowiła za pomocą prostej grafiki zaprezentować, jak w uproszczeniu działa to rozwiązanie.

Rozwiązanie to jeszcze nie działa, ale powinno to się zmienić w najbliższym czasie. Niestety w pierwszej kolejności trafi ono wyłącznie do anglojęzycznych użytkowników. Polacy na tego typu udogodnienie będą musieli poczekać jeszcze bliżej nieokreślony czas.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA