REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google prawdę ci powie. Teraz nawet jeśli zadasz mu nie najłatwiejsze pytanie

Wyszukiwarka Google coraz lepiej rozumie nasz naturalny język i właśnie poczyniła kolejny, ważny krok. Największy wynalazek firmy z Mountain View nauczył się właśnie lepiej rozpoznawać stopniowanie, odnoszenie się do przeszłości oraz skomplikowane pytania.

17.11.2015
20:06
Google coraz lepiej odpowiada na trudne pytania
REKLAMA
REKLAMA

Satyajeet Salgar, Google Product Manager, krótko wyjaśnił, na czym polegają najnowsze zmiany w Google. Okazuje się, że teraz Google wie, co dokładnie oznaczają słowa “największy”, “najwyższy” i inne. Dlatego wyszukiwarka odpowie na pytania o to, kto jest najwyższym graczem w naszej ulubionej drużynie sportowej, jakie jest największe miasto w danym kraju oraz jakie jest największe zwierzę na świecie.

Kolejna rzecz, której nauczył się Google to odnajdywanie historycznych danych. Dlatego będzie można spytać Google o to, kiedy Lady Pank wydało swój pierwszy album, jaki był największy budynek w 2000 roku oraz kto był prezydentem Polski w 1995 roku.

Google rozumienie pytań
REKLAMA

Google rozumie też skomplikowane, złożone pytania. W ten sposób będzie można łatwo dowiedzieć się, kto był prezydentem Polski, gdy Wisła Kraków zdobywała mistrzostwo kraju w piłce nożnej lub jaka była populacja kraju, gdy Jarosław Kaczyński został premierem. Firma z Mountain View postanowiła za pomocą prostej grafiki zaprezentować, jak w uproszczeniu działa to rozwiązanie.

Rozwiązanie to jeszcze nie działa, ale powinno to się zmienić w najbliższym czasie. Niestety w pierwszej kolejności trafi ono wyłącznie do anglojęzycznych użytkowników. Polacy na tego typu udogodnienie będą musieli poczekać jeszcze bliżej nieokreślony czas.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA