REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak doskonałej okazji na poznanie najlepszych polskich gier jeszcze nie było

Polskie Games Republic przygotowało promocję z okazji Dnia Niepodległości pod hasłem From Poland with Love. Sklep z grami wideo założony przez 11 bit studios nie tylko oferuje graczom zniżki na masę świetnych produkcji, ale przygotował też infografikę dotyczącą polskiego rynku gier.

11.11.2015
12:26
Games Republic
REKLAMA
REKLAMA

Polskie studia tworzące gry wideo rozwijają się w gigantycznym tempie, a rodzime produkcje zdobyły ogromne uznanie za granicą. Games Republic postanowiło na 11 listopada - w ramach świętowania Niepodległości - o największych sukcesach w polskiej branży gier.

Polskich produkcji naprawdę nie mamy się co wstydzić. Recenzenci z całego świata dobrze przyjęli Dying Light od Techlandu, a Wiedźmin 3 jest przywoływany w recenzjach Fallouta 4 jako wzór w kwestii grafiki w grze RPG. CD Projekt RED sprzedało zresztą 4 mln kopii swojej gry w trzy tygodnie od premiery.

Zeszłoroczne This War of Mine od 11 bit studios z kolei trafiło swego czasu na szczyt listy bestsellerów na Steamie. Gra zebrała mnóstwo nagród i ze względu na nietypowe podejście do przedstawiania realiów wojennych okazała się prawdziwym hitem. TWoM debiutował na pecetach, a potem trafił na tablety.

Games Republic wymienia na swojej infografice kilka innych polskich tytułów i rzuca garścią statystyk z tegorocznego raportu o tytule “Kondycja polskiej branży gier wideo”. Potwierdzają one to, czego można było się spodziewać - nasz kraj pecetem, a nie konsolami stoi.

Po stronie deweloperów mamy z kolei mnóstwo twórców pracujących nie w molochach, ale w małych firmach zatrudniających do 30 osób. Wartość całego rynku szacowana jest zaś na 1,65 mld dol. i można przeliczyć to na… całą górę burgerów.

Games Republic zostało założone przez 11 bit studios, ale sklep sprzedaje też gry innych polskich i zagranicznych twórców. Do oferty trafiają zarówno gry własne studia, produkcje z kategorii Indie nazywane często “indykami” oraz wiele nowości AAA.

REKLAMA

W ramach promocji z okazji Dnia Niepodległości “From Poland with Love” tytuły stworzone przez studia pochodzące z naszego kraju, w tym This War of Mine i Wiedźmin 3: Dziki Gon, doczekały się przeceny. Niektóre tytuły można kupić teraz nawet o 90 proc. taniej niż normalnie.

Infografika-polskie-gry-wideo
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA