REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Tak doskonałej okazji na poznanie najlepszych polskich gier jeszcze nie było

Polskie Games Republic przygotowało promocję z okazji Dnia Niepodległości pod hasłem From Poland with Love. Sklep z grami wideo założony przez 11 bit studios nie tylko oferuje graczom zniżki na masę świetnych produkcji, ale przygotował też infografikę dotyczącą polskiego rynku gier.

Games Republic
REKLAMA
REKLAMA

Polskie studia tworzące gry wideo rozwijają się w gigantycznym tempie, a rodzime produkcje zdobyły ogromne uznanie za granicą. Games Republic postanowiło na 11 listopada - w ramach świętowania Niepodległości - o największych sukcesach w polskiej branży gier.

Polskich produkcji naprawdę nie mamy się co wstydzić. Recenzenci z całego świata dobrze przyjęli Dying Light od Techlandu, a Wiedźmin 3 jest przywoływany w recenzjach Fallouta 4 jako wzór w kwestii grafiki w grze RPG. CD Projekt RED sprzedało zresztą 4 mln kopii swojej gry w trzy tygodnie od premiery.

Zeszłoroczne This War of Mine od 11 bit studios z kolei trafiło swego czasu na szczyt listy bestsellerów na Steamie. Gra zebrała mnóstwo nagród i ze względu na nietypowe podejście do przedstawiania realiów wojennych okazała się prawdziwym hitem. TWoM debiutował na pecetach, a potem trafił na tablety.

Games Republic wymienia na swojej infografice kilka innych polskich tytułów i rzuca garścią statystyk z tegorocznego raportu o tytule “Kondycja polskiej branży gier wideo”. Potwierdzają one to, czego można było się spodziewać - nasz kraj pecetem, a nie konsolami stoi.

Po stronie deweloperów mamy z kolei mnóstwo twórców pracujących nie w molochach, ale w małych firmach zatrudniających do 30 osób. Wartość całego rynku szacowana jest zaś na 1,65 mld dol. i można przeliczyć to na… całą górę burgerów.

Games Republic zostało założone przez 11 bit studios, ale sklep sprzedaje też gry innych polskich i zagranicznych twórców. Do oferty trafiają zarówno gry własne studia, produkcje z kategorii Indie nazywane często “indykami” oraz wiele nowości AAA.

REKLAMA

W ramach promocji z okazji Dnia Niepodległości “From Poland with Love” tytuły stworzone przez studia pochodzące z naszego kraju, w tym This War of Mine i Wiedźmin 3: Dziki Gon, doczekały się przeceny. Niektóre tytuły można kupić teraz nawet o 90 proc. taniej niż normalnie.

Infografika-polskie-gry-wideo
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA