REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Chromebit - pendrive, który za 85 dol. zamieni nawet stary monitor w komputer

Jeśli szukacie taniego komputera o podstawowej funkcjonalności, który możecie podpiąć do każdego monitora, warto poważnie rozważyć kupno Chromebita. Ten zapowiedziany w marcu Chromebox w formie pendrive’a trafił właśnie na rynek. Jego cena jest bardziej niż okazyjna, bo wynosi zaledwie 85 dol.

17.11.2015
11:15
Chromebit za 85 dol. nawet stary monitor zamieni w komputer
REKLAMA
REKLAMA

W tej cenie otrzymujemy pełnoprawny komputer wyposażony w procesor ARM produkcji Rockchip, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash, moduły WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0 oraz port USB. Całość można podłączyć bezpośrednio do monitora za pomocą wyjścia HDMI i tym samym szybko i bezboleśnie stworzyć tanią maszynę typu All-in-One, na którym będzie można wykonywać dokładnie te same czynności co na Chromebooku lub Chromeboksie.

To świetna propozycja dla osób, które nie potrzebują możliwości pełnego systemu Windows i zamiast nich oczekują prostej obsługi oraz stabilności działania.

Takimi użytkownikami są między innymi starsi ludzie, którzy każde wyskakujące okienko traktują jak wirusa i przez to boją się korzystać z komputera. Duży ekran z Chromebitem i krótkie wytłumaczenie, że na tej platformie wirusy i zagrożenia praktycznie nie istnieją może sprawić, że korzystanie z komputera stanie się dla nich o wiele przyjemniejszym doświadczeniem niż do tej pory.

REKLAMA

Jeśli dodatkowo w domu znajduje się duży, nieużywany ekran, to koszt stworzenia takiego komputera ograniczy się do wspomnianych 85 dol. powiększonych o koszt zakupu klawiatury i myszy.

Niestety póki co Polacy nie będą mogli kupić Chromebitów, chyba że zdecydują się na zakupy za granicą. Komputer ten będzie w najbliższym czasie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Japonii, Nowej Zelandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz na Tajwanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA