Sprzęt  / News

Oto Chromebit - pendrive, który za 85 dol. zamieni nawet stary monitor w komputer

151 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli szukacie taniego komputera o podstawowej funkcjonalności, który możecie podpiąć do każdego monitora, warto poważnie rozważyć kupno Chromebita. Ten zapowiedziany w marcu Chromebox w formie pendrive’a trafił właśnie na rynek. Jego cena jest bardziej niż okazyjna, bo wynosi zaledwie 85 dol.

W tej cenie otrzymujemy pełnoprawny komputer wyposażony w procesor ARM produkcji Rockchip, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash, moduły WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0 oraz port USB. Całość można podłączyć bezpośrednio do monitora za pomocą wyjścia HDMI i tym samym szybko i bezboleśnie stworzyć tanią maszynę typu All-in-One, na którym będzie można wykonywać dokładnie te same czynności co na Chromebooku lub Chromeboksie.

To świetna propozycja dla osób, które nie potrzebują możliwości pełnego systemu Windows i zamiast nich oczekują prostej obsługi oraz stabilności działania.

Takimi użytkownikami są między innymi starsi ludzie, którzy każde wyskakujące okienko traktują jak wirusa i przez to boją się korzystać z komputera. Duży ekran z Chromebitem i krótkie wytłumaczenie, że na tej platformie wirusy i zagrożenia praktycznie nie istnieją może sprawić, że korzystanie z komputera stanie się dla nich o wiele przyjemniejszym doświadczeniem niż do tej pory.

Jeśli dodatkowo w domu znajduje się duży, nieużywany ekran, to koszt stworzenia takiego komputera ograniczy się do wspomnianych 85 dol. powiększonych o koszt zakupu klawiatury i myszy.

Niestety póki co Polacy nie będą mogli kupić Chromebitów, chyba że zdecydują się na zakupy za granicą. Komputer ten będzie w najbliższym czasie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Japonii, Nowej Zelandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz na Tajwanie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst