REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

BlizzCon 2015: wszystko co musisz wiedzieć po pierwszym dniu konferencji Blizzarda - relacja Spider's Web

Blizzcon to cykliczna konferencja (lub raczej konwent) fanów gier Blizzarda. To właśnie w trakcie tej odbywającej się od 2005 roku imprezy firma ogłasza swoje plany, a na ceremonii końcowej występują takie sławy jak Offspring, Metallica czy Ozzy Osbourne.

07.11.2015
17:43
Wszystko, co musisz wiedzieć po pierwszym dniu BlizzConu
REKLAMA

Konferencja odbywa się w Anaheim Convention Center w Kalifornii, i od kilku edycji osiągnęła maksymalną liczbę gości, jaką może to centrum konferencyjne pomieścić: około 27 tysięcy osób. Firma ogranicza więc liczbę sprzedanych biletów - i tak zazwyczaj sprzedają się w ciągu dwóch dni. Pewnie sprzedałyby się w jeden dzień, ale Blizzard, aby odciążyć serwery do sprzedawania biletów, dzieli je na dwie transze.

REKLAMA
general-0006-large

Tym, którzy nie byli w stanie kupić biletu, pozostaje… bilet wirtualny, umożliwiający oglądanie wszystkich sesji w trakcie dwudniowego konwentu on-line.

Z takiego właśnie biletu korzystam w tym roku. Przy okazji zwróćmy uwagę na biznesową mądrość Blizzarda - potrafi zarobić nawet na bilecie tych, którzy na BlizzCon nie przybyli.

Typowy Blizzcon to turnieje e-sportu (wszystkie gry Blizzrda to gry w które można grać turniejowo), konkursy cosplay (przebierania się za postaci z gier), spotkania z twórcami, i wiele innych atrakcji.

2015-11-07 (6)

Tegoroczny BlizzCon to moment przełomu dla Blizzarda.

Nadszedł zmierzch płatnych MMORPG, i World Of Warcraft jest ostatnią grą, która potrafi wokół siebie skupić wciąż dużą grupę (5,5 miliona!) płacących graczy. Należy jednak pamiętać, że ta gra w momencie swojej największe świetności miała ponad 13 milionów graczy.

2015-11-06 (9)

Co może zrobić Blizzard, aby zachować zainteresowanie graczy? Musi postawić na pewniaki.

Pewniakami są pomysły takie jak:

  • kolejne dodatki do Starcraft II,
  • oparta na świecie Warcrafta karcianka Hearthstone,
  • realizacja wspólnie z wytwórnią Legendary filmu Warcraft,
  • sieciowa gra FPS Overwatch.

Czy to wystarczy, aby przetrwać? Czas pokaże, ale Blizzard ma naprawdę mocne, angażujące graczy serie w swoim portfolio i zapewne sobie poradzi.

overwatch

Ceremonia otwarcia Blizzcon to zawsze podsumowanie najważniejszych rzeczy, jakimi Blizzard chce się podzielić ze światem. Poniżej znajduje się podsumowanie informacji z ceremonii otwarcia i z całego pierwszego dnia konferencji.

Warcraft

Świat Warcrafta otrzymał dwa ważne ogłoszenia w trakcie pierwszego dnia BlizConu. Pierwszym były dodatkowe szczegóły dotyczące najnowszego dodatku do gry World Of Warcraft - Legion. Dodatek nosi wszelkie znamiona przypodobania się fanom gry - zawiera ulubionych bohaterów i legendarne lokalizacje. Dodatkowo, gracze uzyskają możliwość uzyskania legendarnych, dzierżonych przez bohaterów Azeroth broni. Oprócz osobnego panelu z developerami poświęconemu dodatkowi, zaprezentowano również filmowy wstęp do dodatku, który zamieszczam poniżej.

Drugim ważnym ogłoszeniem w świecie Warcraft było spotkanie z reżyserem filmu Warcraft, częścią aktorów, ogłoszenie przybliżonej daty premiery filmu (czerwiec 2016), oraz premiera ociekającego efektami specjalnymi pełnego trailera filmu, który można obejrzeć poniżej.

Ciekawostka: reżyser filmu, Duncan Jones to prywatnie syn Davida Bowiego i jest do niego faktycznie bardzo podobny. Duncan Jones wyreżyserował dwa świetne filmy science fiction: Moon (Księżyc) oraz Source Code (Kod nieśmiertelności), więc jestem dobrej myśli jeśli chodzi o film Warcraft.

Demon_Hunter_5_tga_jpgcopy

Technicznie rzecz biorąc, gra karciana Hearthstone to również świat Warcrafta. Twórcy gry zapowiedzieli nowy dodatek: The League of Explorers. Pojawią się nowe karty i nowa mechanika gry związana z przyjmowaniem do swojej karcianej drużyny (talii) bohaterów z Ligi Odkrywców.

Overwatch

Overwatch to nowa gra od Blizzarda, będąca drużynową strzelanką z wyrazistymi bohaterami. Swoim stylem graficznym przypomina nieco Team Fortress 2, jednak pełna jest oryginalnych rozwiązań. Gra była od kilku miesięcy w zamkniętej becie.

OpeningC114

Gdy przed rozpoczęciem Blizzconu rozmawiałem z naszym specjalistą od elektronicznej rozrywki, Szymonem Radzewiczem, powiedział że pewnie zapowiedzą edycję tej gry na konsole. Znając małe zainteresowanie Blizzarda grami konsolowymi, wątpiłem w to. Okazało się jednak, że Szymon miał rację. W trakcie pierwszego dnia konferencji zapowiedziano nowych bohaterów i mapy do gry oraz… edycje na PlayStation 4 i Xbox One.

Starcraft

Starcraft to jedna z najważniejszych serii Blizzarda. Wzorcowy turniejowy RTS doczeka się niedługo nowego dodatku: Legacy Of The Void, w którym poznamy losy frakcji protosów. Mimo to developerzy Blizzarda zdołali zaskoczyć fanów: zapowiedziano nowe treści dla gry, wydawane dodatkowo po ostatnim rozszerzeniu. Te treści mają się ukazywać częściej i przybiorą formę Mission Packów - pakietów z misjami.

Heroes Of The Storm

Heroes Of The Storm to gra z popularnego gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Gra zdobyła sobie bardzo szybko dużą popularność, a jej dynamika i ciekawe mieszanie bohaterów z różnych światów Blizzarda przyciągnęła nawet graczy, którzy wcześniej w gry tego gatunku nie grali. W trakcie pierwszego dnia BlizzConu zapowiedziano kilku nowych bohaterów, nową mapę, oraz zupełnie nowy tryb gry: Arena.

REKLAMA

Za nami pierwszy dzień święta gier Blizzarda w kalifornijskim Anaheim.

Dzień drugi prawdopodobnie nie będzie obfitował z zapowiedzi nowości - zazwyczaj poświęca się go na głębsze tematyczne rozmowy z developerami i innymi twórcami gier. Przewidziane są m.in. panele z aktorami użyczającymi głosy do gier oraz kompozytorem muzyki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA