Sprzęt  / News

Android Wear będzie po polsku!

Na Google Play jest już dostępna nowa wersja aplikacji Android Wear, dzięki której dowiadujemy się jakie zmiany czekają ów system operacyjny. Jest kilka istotnych, ale jedna, z pozoru drobna, cieszy nas w szczególności.

Aktualizacja aplikacji Android Wear wprowadza kilka mniej lub bardziej istotnych zmian. Przebudowano ekran ustawień, wprowadzając nieco logiczniejszy podział na kategorie oraz dołączając nową do zarządzania prywatnością. Niestety, z niewiadomych przyczyn, zniknął moduł wizualizujący zużycie akumulatora przez urządzenie z Android Wear. Szkoda.

Jednak, jak udało się odkryć redakcji Android Police, w samej aplikacji znajdziemy też listę zmian z nowej wersji samego systemu Android Wear. Wprowadza on „obsługę urządzeń z głośnikiem, obsługę komunikatorów za pomocą głosu lub interfejsu dotykowego, nowe gesty nawigacji, lepsze zarządzanie akumulatorem i nowe wersje językowe”.

Te ostatnie są szczególnie ciekawe, bowiem w końcu pojawił się język polski!


Zmiana mile widziana, ale i spóźniona. Zarówno Watch OS jak i Tizen porozumiewają się już z nami w naszym ojczystym języku. Choć warto pamiętać, że jeżeli chodzi o dostępność usług i wersji językowych w naszym kraju, to w ujęciu ogólnym Google nie ma się czego wstydzić.

Sprawdź również: To najciekawszy zegarek z Androidem Wear. Huawei Watch - recenzja Spider's Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst