Gry  / News

Od listopada będziesz miał jeszcze jeden mocny powód, żeby wykupić abonament dla Xbox One

125 interakcji
dołącz do dyskusji

Jak nie od dziś wiadomo, każda konsola na początkowym etapie swojego cyklu życia cierpi na brak dużej biblioteki gier. W przeszłości powszechne było uruchamianie gier z poprzedniej generacji konsol - tak było w przypadku m.in. PlayStation 2 i gier z PSOne oraz z Nintendo DS oraz gier z GameBoy Advance. Niestety, w pewnym momencie ta sytuacja zaczęła się zmieniać.

Xbox 360 nie posiadał już pełnej wstecznej kompatybilności z grami z oryginalnego Xboksa, a PlayStation 3 posiadała kompatybilność z PS2 jedynie w jednej ze swoich edycji. Wynikało to ze zbyt dużych różnic w konstrukcji kolejnych generacji konsol.

Emulacja na ratunek

Na szczęście ostatnie pokolenie konsol, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One to sprzęty na tyle potężne wydajnościowo, że są w stanie już uruchamiać gry dzięki… emulacji starego sprzętu.

Tak właśnie jest w Xbox One. Jak zapowiedział kilka miesięcy temu Microsoft, ta konsola zaczyna zyskiwać możliwość uruchamiania gier ze swojej starszej siostry. Opcja ta była udostępniona początkowo członkom programu Preview. Dotyczyła pierwszej partii kilkudziesięciu gier, jednak Microsoft zapowiedział wsteczną kompatybilność docelowo ze wszystkimi grami z Xbox 360. Wiąże się to z koniecznością przetestowania każdej gry i ustaleniem praw do publikacji, które dotyczyły jedynie Xbox 360, bo użyta technologia jest w przypadku każdej z gier taka sama - jest to emulacja całego systemu operacyjnego konsoli Xbox 360.

Nie znaczy to oczywiście, że nie działają wtedy funkcje Xbox One, takie jak nagrywanie akcji gry, wykonywanie zrzutów ekranu, czy też streaming do komputerów z Windows 10. Wszystkie te funkcje są dostępne również dla gier z Xbox 360.

Dwa razy więcej w tej samej cenie

Każdy posiadacz subskrypcji Xbox Live Gold od pewnego czasu otrzymuje dwie darmowe gry miesięcznie w ramach programu Games For Gold. Dotyczy to zarówno posiadaczy Xbox 360 jak i Xbox One. Jest to swego rodzaju odpowiedź Microsoftu na inicjatywę Sony o nazwie PlayStation+, która opiera się na podobnych założeniach.

games

Od listopada posiadacze Gold będą dostawali aż cztery gry: dwie wydane na Xbox One oraz dwie z Xbox 360, którym Microsoft zapewni wsteczną kompatybilność. Gry z Games For Gold będą otrzymywały wyższy priorytet w procesie przygotowywania, tak aby użytkownicy otrzymywali je na czas. Początkowo cztery gry na Xbox One otrzymają uczestnicy programu Preview, ponieważ oficjalnie program wstecznej kompatybilności dostępny będzie dla wszystkich dopiero 12. listopada.

W listopadzie grami udostępnionymi w programie Games With Gold będą:

  • Tylko Xbox One: Pneuma: Breath Of Life oraz Knight Squad
  • Xbox 360 i Xbox One: DiRT 3 oraz Dungeon Siege III
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst