Tech  / News

Teraz w Chrome wystarczą dwa kliknięcia, aby pozbyć się najbardziej irytującego zjawiska w całym Internecie

Rok temu Google wprowadził do Chrome’a bardzo prostą i użyteczną funkcję. Było to wyświetlanie małej ikony głośnika na kartach przeglądarki generujących dźwięk. Teraz firma z Mountain View postanowiła zwiększyć jej możliwości.

Widać to w najnowszej, oznaczonej numerem 46, wersji Chrome. Pozwala ona na wyciszanie pojedynczych kart przeglądarki generujących dźwięk. Funkcja ta była testowana przez kilka ostatnich miesięcy, a teraz jest dostępna dla wszystkich użytkowników.

Z całą pewnością spodoba się ona wszystkim osobom, które przeglądają wiele kart jednocześnie. Zarówno zagraniczne jak i polskie serwisy zaskakująco często decydują się na autoodtwarzanie materiałów wideo (często o charakterze reklamowym) i tym samym irytowanie użytkowników.

chrome-wyciszanie-kart

Do tej pory w razie pojawienia się w takiej karty konieczne było jej zamknięcie lub znalezienie na niej felernego filmu i wyłączenia go. Teraz wystarczy kliknąć na niej prawym przyciskiem myszy i drugim kliknięciem wybrać opcję "Wycisz kartę", aby wyłączyć niechciany dźwięk.

Jeżeli jeszcze nie masz tej funkcji i nie chcesz na nią dłużej czekać, powinnieneś ręcznie zaktualizować przeglądarkę Chrome. W tym celu trzeba kliknąć w niej w ikonę hamburgera, a następnie wybrać "Pomoc i Informacje", "Przeglądarka Chrome - Informacje" oraz "Sprawdź i zastosuj aktualizacje".

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst