Tech  / News

Od teraz za pomocą Skype’a porozmawiasz nawet z kimś, kto nie ma ani aplikacji, ani tym bardziej konta użytkownika

Skype rozpoczął właśnie wdrażanie nowej, bardzo interesującej funkcji. By móc z kimś rozpocząć rozmowę za pośrednictwem tego komunikatora, będziemy mogli jak zawsze wskazać jego profil, lub wysłać tej osobie łącze do rozmowy. W tym drugim przypadku, osoba zaproszona nie musi posiadać ani aplikacji, ani nawet microsoftowego konta!

Lubisz Skype’a i uważasz, że to fajny, wygodny komunikator, ale nie wszyscy wokół ciebie go używają? A może po prostu potrzebujesz szybko z kimś wymienić informacje? A może, co mogłoby okazać się szczególnie przydatne, chcesz kogoś dodać do grupowej rozmowy, ale ta jedna osoba akurat nie używa komunikatora Skype?

Już niedługo Microsoft ze swoim Skypem ci to umożliwi. A właściwie, to już zaczyna umożliwiać.

Od teraz we wszystkich aplikacjach Skype na wszystkie platformy zacznie pojawiać się nowa funkcja. Pozwala ona na wygenerowanie linka, który będzie prowadził do aktualnie otwartej konwersacji. Owego linka możemy wysłać komukolwiek w dowolnej formie (jest to zwykłe hiperłącze), a ta osoba będzie mogła dołączyć do rozmowy.

skype-3-way-image

Co wydaje się oczywiste, ów link prowadzi do webowej wersji Skype’a.

Jednak od teraz do tej wersji będzie można logować się jako gość. Bez konieczności pobierania czegokolwiek a tym bardziej zakładania konta.

Co oczywiste, Konto Microsoft zapewnia użytkownikom większe możliwości (profil użytkownika, książka kontaktów, archiwum, i tak dalej), jednak nie jest już wymagane.

Funkcja ta jest na razie dostępna wyłącznie dla amerykańskiego i brytyjskiego regionu. Reszta, w tym Polska, ma zostać dołączona „w przeciągu następnych paru tygodni”.

Czytaj również: Wpadka Microsoftu: nowy Skype już jest! Niestety, nie działa…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst