Tech  / News

Nie, siedziba główna Samsunga nie zostanie przeniesiona do Warszawy - mamy oficjalne stanowisko

Picture of the author

To mogła być niesamowita wiadomość - siedziba główna europejskiego oddziału Samsunga zostaje przeniesiona ze stolicy Wielkiej Brytanii do stolicy Polski. Nic dziwnego, że informacja ta stała się niemal z miejsca jednym z najważniejszych tematów internetowych dyskusji. Tyle tylko, że niestety nie jest ona prawdziwa. 

O wspomnianej zmianie poinformował dziś Korea Herald, podając, że w ramach trwającej właśnie restrukturyzacji, Samsung przeniesie siedzibę główną swojego europejskiego oddziału ze stolicy Wielkiej Brytanii wprost do stolicy Polski. Wiadomość ta została potwierdzona przez kilka niezależnych źródeł KH, a i niektórym dociekliwym udało się znaleźć dodatkowe potwierdzenie - Samsung już w połowie tego roku wynajął w kompleksie Warsaw Spire powierzchnię ponad 20 tys. m kw.

Korea Herald podał też, że powodem takiej przeprowadzki miałaby być zmiana całej strategii Samsunga, jeśli chodzi o rynek europejski. Firma miałaby zainwestować więcej środków w rozwijające się rynki Europy Wschodniej, przynajmniej delikatnie odpuszczając starania o rynki zachodnie. Dowody na potwierdzenie tej teorii przedstawiał m.in. serwis SamMobile, przypominając zamieszanie związane z europejską premierą (lub właściwie jej brakiem) jednego z najważniejszych ostatnio modeli Samsunga - Galaxy Note 5.

Nie przeszkodziło to nam jednak zapytać polskiego oddziału Samsunga o oficjalne stanowisko. I tu temat został niemal błyskawicznie zakończony przez Olafa Krynickiego, rzecznika prasowego Samsunga w Polsce:

Nawiązując do obecnych w mediach plotek o rzekomym przeniesieniu siedziby europejskiej centrali Samsung Electronics z Londynu do Warszawy informujemy, że nasza europejska centrala pozostaje w Wielkiej Brytanii w Londynie w Chertsey.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji firmy Samsung na rynkach europejskich i liczymy na kolejne lata  pomyślnego rozwoju

Jakkolwiek ciekawa była więc ta wiadomość, możemy o niej mówić jedynie w kontekście plotki, nie mającej potwierdzenia w rzeczywistości. I to plotki, która żyła bardzo, bardzo krótko.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst