Gry  / News

PlayStation Polska sprzedaje gry w Empiku. Na kartach, jak doładowania do telefonu

Polski oddział PlayStation szuka nowych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Od teraz gry na konsolę PS4 będziemy mogli zakupić w formie kart, tak jak wcześniej abonament PlayStation Plus.

Dotychczas w salonach prasowych i sklepach z elektroniką użytkową mogliśmy kupić jedynie karty z abonamentem PS Plus oraz doładowania konta dla sklepu PS Store. Na mocy współpracy polskiego oddziału PlayStation z siecią salonów Empik, cyfrowa oferta Sony uległa olbrzymiemu powiększeniu.

Od teraz w salonie prasowym możemy kupić pełne wersje gier, a nawet dodatki i DLC.

Masz ochotę na świetne rozszerzenie Wiedźmin 3: Serca z Kamienia, ale od kilku dni jesteś w pędzie? Nie ma problemu, wskakujesz do Empiku na dworcu, bierzesz kartę ESD, podchodzisz do kasy i to w zasadzie tyle. Stajesz się posiadaczem niepowtarzalnego kodu zapisanego na paragonie, który zrealizujesz w cyfrowym sklepie PlayStation.

Zrzut ekranu (2)

Aktywacji takiego kodu można dokonać nie tylko z poziomu konsoli, ale również strony WWW oraz mobilnej aplikacji PlayStation. Co świetne, każda grupa produktów – pełne wersje gier, dodatki, DLC, przepustki sezonowe – posiada swoje własne oznaczenia kolorystyczne. Dzięki temu mniej zorientowani gracze, kupujący kartę ESD przy okazji większych zakupów, nie zostaną wprowadzeni w błąd i nie nabędą produktu, który wymaga podstawowej wersji gry do poprawnego działania.

Ruch Empiku i PlayStation Polska wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Nie przypuszczam, aby z kart ESD skorzystali nałogowi gracze, którzy doskonale radzą sobie z zakupami cyfrowych gier. Wydaje mi się, że nowa oferta PlayStation jest skierowana do klientów centrów handlowych, którzy gry na PS4 będą kupować przy okazji pozostałych zakupów. Często w formie upominków – nie dla siebie, ale bliskiej osoby, która posiada w domu konsolę PlayStation 4.

Karty ESD to również świetna forma sprzedaży tańszych produktów, takich jak na przykład wirtualna waluta dla trybu Ultimate Team w FIFA czy pakiet broni, które wykorzystamy na serwerach Battlefronta. Stojąc w kolejce po nowy numer czasopisma czy bilet na koncert, siłą rzeczy będziemy przeglądać ofertę PlayStation dotyczącą również tych gier, które już posiadamy i które możemy w jakiś sposób ulepszyć.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst