Gry  / Relacja

Paris Games Week – oglądaj konferencję PlayStation na żywo, z redakcją Spider’s Web

Sony odpuściło europejskie tragi Gamescom, oddając pole do popisu Microsoftowi. Japoński gigant nie spoczął jednak na laurach, pomimo wyraźnej przewagi rynkowej na Starym Kontynencie. Zamiast tego, PlayStation zorganizowało własną konferencję w ramach targów Paris Games Week. Ta rozpoczyna się już dzisiaj, o 17:45 polskiego czasu. Czego możemy się spodziewać?

Konferencji w kontynentalnej skali nie organizuje się z błahego powodu, bez solidnego materiału i ciekawego programu. Od E3 2015 minęło już wiele czasu, natomiast nieobecność Sony na Gamescomie sprawiła, że firma może chować w rękawach wiele nigdy wcześniej niewykorzystanych asów. Czego się spodziewam po PlayStation na Paris Games Week?

Paryż to siedziba twórców Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze. Twórcy z Quantic Dream właśnie tutaj mają swoje studio i niewykluczone, że odegrają rolę współgospodarza całej imprezy. Moje oczekiwania minimum to prezentacja zestawu remasterów, na który będzie się składać Beyond: Dwie Dusze oraz Heavy Rain. Wszystko w jednym pakiecie, z dodatkowymi efektami graficznymi i trybem fotografowania.

O wiele bardziej ucieszyłbym się jednak, gdyby obok kolekcji HD producenci zapowiedzieli zupełnie nowe IP. Nigdy wcześniej nie prezentowaną grę przygodową, która zwali nas z nóg oprawą wizualną. Przykłady takich tytułów jak Life is Strange, The Wolf Among Us czy Tales from the Borderlands pokazują, że ten gatunek ma się doskonale. Nie widzę żadnych przeszkód, aby weterani z Quantic Dream nie dodali do zbioru nowoczesnych gier przygodowych czegoś od siebie.

beyond jodie

Europejski rynek to europejskie usługi. Polski PS Store jest mocno wybrakowany, gdy porównamy go do tej samej platformy cyfrowej dystrybucji z USA. Biorąc pod uwagę charakter imprezy, liczę, że Japończycy zapowiedzą otwarcie nowych usług dla naszego pięknego kontynentu.

Oczywiście nie celuję w Netflix czy Hulu. Co innego aplikacja Twitch, PlayStation Vue czy (w hurraoptymistycznym wariancie) PlayStation Now. Sony posiada wiele usług, które nie tylko może, ale powinno otworzyć na rynki zachodniej, środkowej i wschodniej Europy.

Posiadacze PlayStation 4 nie mogą się doczekać premiery No Man’s Sky. Największa niezależna produkcja zmierzająca na konsolę Sony jest już podobno skończona. Byłoby miło, gdyby to właśnie podczas Paris Games Week gracze nareszcie dostali dokładną datę, rezerwując sobie czas i pieniądze potrzebne na eksplorowanie galaktyki.

Wiecie, co byłoby jeszcze lepsze? Padająca ze sceny informacja o tym, że No Man’s Sky właśnie w tym momencie stał się dostępny w PS Store, z kolei każdy zainteresowany może pobrać wersję testową. To by dopiero była bomba. Chociaż po kosmicznym eksploratorze nie oczekuję zbyt wiele, z chęcią położyłbym na nim ręce jeszcze przed premierą Fallout 4.

Konferencja Sony na Paris Games Week rozpoczyna się o 17:45 polskiego czasu.

Nasz wysłannik Piotr Grabiec jest już na miejscu i przygotuje dla was dokładną relację. Zapraszamy do wspólnego oglądania, komentowania i dzielenia się wrażeniami z najważniejszego europejskiego wydarzenia dla graczy zorganizowanego przez PlayStation. Odtwarzacz znajdziecie na początku artykułu.

Watch live video from PlayStation on www.twitch.tv

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst