REKLAMA

Dobra rada dla handlujących w Sieci: korzystaj z Paczkomatów, albo stracisz klientów - oto dowód

Paczkomaty InPost chwalą się, że klienci wymagają od sklepów internetowych opcji dostawy towarów z możliwością odbioru w jednym z ich urządzeń. Twórcy Paczkomatów uważają, że to badanie potwierdza tezę o zrewolucjonizowaniu rynku e-commerce przez automatyczne terminale wydające przesyłki.

07.10.2015 17.09
Korzystaj z Paczkomatów, albo stracisz klientów - oto dowód
REKLAMA
REKLAMA

Wedle badań Akademii Morskiej w Szczesinie do 64 proc. klientów może zrezygnować z zakupów w sklepie online, jeśli tylko nie znajdą opcji dostarczenia zamówienia do okolicznego Paczkomatu. To sygnał dla sprzedawców handlujących w Internecie, że warto dołączyć taką opcję do formularza zamówienia.

Urządzenia nazywane paczkomatami są dla klientów wygodnym sposobem odbioru towarów, bo dostęp do nich jest możliwy 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Kurierzy często próbują dostarczać paczki w godzinach pracy, a urzędy pocztowe rzadko kiedy są czynne dłużej niż do 20:00.

Paczkomaty są nie tylko wymagane przez klientów, ale wedle ich twórców są też oceniane lepiej niż dostawa przesyłek pocztą lub kurierem. Po najróżniejszych nieprzyjemnych doświadczeniach z pocztą lub kurierami nie śmiem wątpić, że tak właśnie jest. Paczkomat nie miewa złego humoru i nie jest leniwy.

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl (będącej właścicielem Paczkomatów InPost) chwali się, że 88 proc. respondentów uznało, że Paczkomaty są lepsze niż usługi Poczty Polskiej. 75 proc. badanych ocenia je z kolei lepiej i dużo lepiej niż usługi kurierskie.

035-PocztaPolska.jpg

Grupa Integer.pl chwaląc się wynikami badania przypomina, że w Polsce działa już 1350 Paczkomatów, a to o 200 więcej niż pod koniec ubiegłego roku. W tym roku ma pojawić się 600 nowych maszyn pozwalających na wygodne odebranie przesyłek.

Sieć jest przy tym już teraz na tyle rozwinięta, że 93 proc. użytkowników Paczkomatów nie musi jeździć po odbiór przesyłki dalej niż 5 km albo w ogóle nie nakłada drogi. Cieszy to, że im więcej maszyn, tym średni dystans będzie jeszcze krótszy.

Sam uważam, że odbiór zakupów w Paczkomacie to jedna z wygodniejszych opcji otrzymania towaru, chociaż pracując z domu nadal zwykle decyduję się na kuriera lub przesyłkę pocztą. Paczkomaty wybieram zawsze wtedy, gdy wiem że nie będzie mnie na miejscu w mieszkaniu ze względu na wyjazd służbowy.

REKLAMA

Uważam też, że Paczkomaty to świetna opcja dla osób, które nie są w stanie odebrać paczki samodzielnie w domu, a w dodatku nie mogą zamówić przesyłki do pracy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA