Tech  / News

Nowe u Vikingów nie zawiodło! Zobacz nową ofertę Mobile Vikings bez limitów

Nowe u Vikingów nadchodziło, nadchodziło, aż wreszcie nadeszło. I to nie tylko w postaci odświeżonego brandingu i nowej strony internetowej, ale i nowej oferty. Dokładniej dwóch zupełnie nowych taryf, które części konkurencji przez długi czas nie pozwolą spokojnie zasnąć.

Do tej pory Mobile Vikings oferowali w Polsce trzy telefoniczne plany taryfowe – za 10 zł, 19 zł oraz 29 zł.

W pierwszym z nich, jako gratis do doładowania otrzymywaliśmy 300 MB i nielimitowane rozmowy do Mobile Vikings i Play, przy czym obydwa bonusy ważne były przez 14 dni, a za wszystkie dodatkowe usługi trzeba było płacić, lub wspomagać się pakietami.

O wiele ciekawiej prezentowały się dwie wyższe taryfy – za 19zł  oraz 29 zł. W nich otrzymywaliśmy 2 lub 4 GB transferu danych, nielimitowane SMS-y do wszystkich i nielimitowane rozmowy do Mobile Vikings i Play. Bonusy były ważne przez 31 dni, a nam zostawało do dyspozycji jeszcze 19 lub 29 zł, które mogliśmy wydać na co tylko chcieliśmy.

Do tego, w ostatnim czasie we wszystkich taryfach zniesiono jakiekolwiek opłaty za korzystanie z Facebooka oraz Messengera.

Wszystkie te oferty posiadały jednak jeden, wspólny brak – jeśli ktoś dzwonił często poza Mobile Vikings lub Play (rozumiane również jako Red Bull Mobile, Virgin Mobile, Netia Mobile, Izzi i Inea), za każdą minutę połączenia musiał płacić oddzielnie. W rezultacie w kolejnych taryfach mieliśmy do wydzwonienia 52, 100 lub 152 minuty. Dla niektórych to wystarczająca propozycja, ale w czasach ofert bez limitów – trochę mało.

Do teraz. Od dziś Mobile Vikings nie zmusza nas już do takich kompromisów.

Dwie zupełnie nowe taryfy odpowiadają na potrzeby tych klientów, którzy chcą dzwonić wszędzie, nie martwiąc się przy tym o ewentualne koszty, a jednocześnie sporo korzystają z mobilnego Internetu i wciąż wysyłają SMS-y.

Pierwsza z nich, czyli kosztujący 24 zł Viking 24, oferuje w zasadzie wszystko, co potrzebne przeciętnemu użytkownikowi smartfonu. W ramach doładowania otrzymujemy tutaj nielimitowane połączenia nie tylko do Mobile Vikings i do Play, ale także do wszystkich innych sieci komórkowych. Nie płacimy także nic za wszystkie wysłane SMS-y, a do dyspozycji oddawany jest przy okazji pakiet 2 GB transmisji danych (z tzw. lejkiem). Każde doładowanie konta przedłuża jego wartość (a także wartość środków na karcie) o pełny rok.

mobile vikings

Niestety, za połączenia na numery stacjonarne w ramach tej taryfy musimy zapłacić (19 groszy). Płatne są również MMS-y (50 groszy)

Drugi Viking, z dopiskiem No Limit, odrobinę droższy, bo kosztujący 29 zł, likwiduje część tych ograniczeń, a dodatkowo oferuje nam jeszcze większy pakiet transmisji danych. W Viking 29 otrzymujemy więc nielimitowane połączenia do wszystkich sieci i na numery stacjonarne, aż 4 GB Internetu i nielimitowane SMS-y. Zapłacić musimy wyłącznie za wysyłanie MMS (50 groszy).

Jest jednak jeszcze inna, podstawowa różnica pomiędzy poprzednimi taryfami Mobile Vikings i nie dotyczy ona pakietu nielimitowanych minut.

W poprzednich wersjach taryf za 19 zł i 29 zł wszystkie dodatki (nielimitowane minuty, transfer, etc.) były traktowane jako bezpłatne gratisy – otrzymywaliśmy je, ale na naszym koncie pozostawała cała kwota doładowania. W przypadku taryf Viking 24 i 29 No Limit sytuacja wygląda już inaczej – po doładowaniu cała kwota pobierana jest z naszego konta na rzecz aktywacji ważnego 31 dni pakietu. W rezultacie, wszystkie rodzaje połączeń, które nie są uwzględnione w naszej taryfie (np. MMS-y) będą możliwe do wykorzystania dopiero po doładowaniu konta ponad kwotę wynikającą z naszego Vikingowego planu w danym okresie.

Nie oznacz to jednak, że jesteśmy pozbawieni wyboru. Mobile Vikings ma dla swoich klientów dodatkową ofertę.

A jest nią… Viking 29, czyli taryfa, która była dostępna do tej pory. W jej ramach otrzymamy nielimitowane połączenia do Mobile Vikings i Play, 4 GB Internetu, nielimitowane SMS, a przy okazji zachowamy na naszym koncie 29 zł. Te będziemy mogli wydać albo na dodatkowe pakiety, albo na połączenia do innych sieci lub na stacjonarne, albo na wysyłanie MMS.

mobile vikings

Zachowana zostaje także taryfa za 10 zł (nielimitowane rozmowy do Mobile Vikings i Play i 300 MB), a także Viking 19 (nielimitowane do MV i Play, nielimitowane SMS do wszystkich i 2 GB internetu).

W ten sposób osoby, które przekonały się do Mobile Vikings dzięki dotychczasowej wersji 29-tki, nie są zmuszone do rezygnowania z niej. Natomiast ci, których przed przejściem do MV powstrzymywał właśnie brak „bezlimitu” przy połączeniach do innych operatorów, mogą zacząć na poważnie rozważać wybranie oferty Vikingów.

Mamy więc dwie zupełnie nowe taryfy, działające na zupełnie innych zasadach niż to, co Mobile Vikings oferowało do tej pory, a do tego zachowano najatrakcyjniejszą taryfę spośród poprzednich. Jest więc świetna oferta, jest wybór – jak jednak całość prezentuje się na tle konkurencji? Tego dowiecie się z naszego wielkiego zestawienia, które opublikujemy jeszcze dziś.

Do tego czasu możecie zapoznać się ze szczegółami najnowszej oferty Mobile Vikings na całkowicie nowej stronie operatora, o której… też mamy kilka ciekawostek do opowiedzenia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst