Sprzęt  / News

Nie Lumie 950, a ten smartfon zadecyduje o sukcesie mobilnego Windowsa

106 interakcji
dołącz do dyskusji

Osobom, które wczoraj nieuważnie oglądały prezentację Microsoftu może wydawać się, że zostały na niej zaprezentowane dwa smartfony - Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Na samym końcu prezentacji Microsoft jednak przedstawił jeszcze jeden smartfon, o którym wspomniał w zaledwie kilku słowach. Jest nim bardzo tania, kosztująca tylko 139 dol. Lumia 550.

Mimo że urządzenie to może wydawać się niepozorne, to tak naprawdę ono może sprawić, że mobilna odmiana Windows 10 zyska sporo popularności. W końcu zdecydowana większość urządzeń z systemem Windows Phone na rynku to tanie smartfony, takie jak Lumia 520 oraz Lumia 530. Dlatego należy się spodziewać, że także Lumia 550 stanie się bestsellerem.

Są na to duże szanse, bo pomimo niskiej ceny cechuje się on znośną specyfikacją techniczną.

Składa się na nią czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 z rdzeniami Cortex-A7 1,1 GHz, układ graficzny Adreno 304, 1 GB pamięci RAM, moduły Bluetooth 4.0, WiFi 802.11n oraz LTE. Smartfon ma też 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli oraz 8 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Wbudowane aparaty mają matryce o rozdzielczościach 5 i 2 Megapikseli.

Lumia 550

Tak jak poprzednie tanie smartfony Microsoftu, także Lumia 550 oferuje możliwość wymiany plecków ochronnych oraz akumulatora. Ten ostatni ma pojemność 2100 mAh, co jest standardem w przypadku tak tanich urządzeń. Wymiary i waga urządzenia wynoszą kolejno 136,1 x 67,8 x 9,9 mm oraz 141,9 g.

Premiera tego urządzenie jest też dobrą wiadomością dla posiadaczy poprzednich sprzętów z mobilnym Windowsem.

Oznacza ona, że nawet na starszych urządzeniach wyposażonych w słabe procesory i 1 GB pamięci RAM Windows 10 Mobile będzie działał odpowiednio szybko. Oczywiście będzie pozbawiony trybu Continuum, ale osoby, które chcą używać smartfonu wyłącznie jako urządzenia mobilnego, nie powinny być zawiedzione.

Sam mam taką nadzieję, ponieważ jestem posiadaczem trzyletniej Lumii 920, która pod względem specyfikacji jest zbliżona do opisywanej tu Lumii 550 i liczę na to, że także na moim wiekowym smartfonie Windows 10 Mobile pokaże dużą część swoich możliwości.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst