1. Spider's Web
  2. Technologie

Free Tee 4 IT, czyli niepowtarzalna akcja zmieniająca spojrzenie na zawód programisty

Lokowanie produktu

Każdy kto kiedykolwiek przechodził proces rekrutacji w jakiejś strukturze korpo, tudzież salonie samochodowym, wie, jak nieprzyjazne są warunki takich wyzwań. Najpierw jedno spotkanie z jakimś junior managerem, potem drugie spotkanie w grupie (któremu nierzadko towarzyszą niemające większego sensu sprawdziany psychologiczne) a na końcu rozmowa z szefostwem. Jeśli ktoś lubi ten proces, to - mówiąc szczerze - musi być masochistą.

29.10.2015
13:13
Free Tee 4 IT, czyli niepowtarzalna akcja zmieniająca spojrzenie na zawód programisty

Rodzi się więc pytanie, czy nie można dostać fajnej pracy, bez rutynowego procesu rekrutacji, pracując w branży IT? Można. Tak samo jak można pracować w tym sektorze nie będąc przykutym do biurka łańcuchem oczekiwań pracodawcy.

Taką perspektywę otwiera przed programistami firma Luxoft, wychodząc im naprzeciw ze swoją akcją Free Tee 4 IT.

Free Tee 4 IT to nieszablonowe spojrzenie na zawód programisty.

Dla osób mniej obeznanych z językiem angielskim, nazwa akcji tłumaczy się jako „darmowy t-shirt dla programistów” i to właśnie niezwykłe t-shirty są jedną z głównych atrakcji tej akcji. Stworzone we współpracy z 8 świetnymi designerami z całego świata koszulki idealnie wpisują się w gusta geeków, a do tego są naprawdę unikatowe - powstało ich tylko 5000 sztuk. Wystarczy spojrzeć na wzory koszulek, żeby wiedzieć o czym mówię - są one naprawdę wyjątkowe. Mój egzemplarz wzoru „Temple of WiFi” już do mnie jedzie i nie mogę się doczekać, bo jak każdy gadżeciaż uwielbiam koszulki z nadrukiem.

Koszulki te są dziełem artystów wywodzących się z przeróżnych środowisk, tworzących w wielu innych stylach. Mamy tu dzieła światowej klasy ilustratorów, twórców grafiki wektorowej, oraz grafików łączących sztukę cyfrową z... wpływem analogowego graffiti. O każdym z artystów można się dowiedzieć więcej przy wyborze koszulki, o którą będziemy chcieli zawalczyć - warto zwrócić uwagę, bo to naprawdę wyjątkowe persony.

Co zrobić, aby wygrać jedną z koszulek?

Cóż, ja miałem zadanie ułatwione - musiałem odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie historii firmy Luxoft, do których dostęp otrzymałem poprzez dość nietypowy pendrive.

luxoft-freetee4it

Jednakże jestem tylko blogerem, a nie programistą. Ci zaś będą musieli wziąć udział w quizie z pytaniami dotyczącymi wybranego przez siebie języka programowania, oczywiście uprzednio wybierając koszulkę, którą chcą wygrać.

luxoft-pendrive

Nie mówilibyśmy jednak o tej akcji, gdyby chodziło tylko o zdobycie nietuzinkowej koszulki. Po rozwiązaniu pomyślnie quizu, użytkownicy uzupełniają swoje dane do wysyłki oraz dołączają do nich… swoje CV. Tym samym zyskując szansę na zatrudnienie w otwartej i nowoczesnej firmie, która nie chce przywiązywać swoich pracowników do biurek, lecz wspierać ich w rozwoju, zgodnie z ich oczekiwaniami. Jak mówią przedstawiciele firmy, chcą prowadzić z programistami nie monolog - co jest niestety typową praktyką w większości dużych firm, nie tylko IT - a dialog.

Dlaczego warto?

Jeśli sam niestandardowy proces rekrutacji to za mało, by podziałać na wyobraźnię, to sądzę, że dobrze podziała na nią profil firmy. Luxoft to jedna z najbardziej dynamicznie i prężnie rozwijających się firm technologicznych w Polsce, która ma na poparcie tej tezy naprawdę imponujące statystyki - w 2010 roku w firmie pracowało 2800 osób. Tymczasem w tym roku firma zatrudniła 10000 pracownika.

Taka liczba ludzi jest niezbędna, by skutecznie obsłużyć ponad 130 klientów z całego świata, wśród których znajdują się tacy giganci jak Mercedes, Boeing, LG, IBM, Ford, AMD, Deutsche Bank czy HP.

Luxoft specjalizuje się w branży finansowej motoryzacyjnej, podróżniczej, lotniczej, telekomunikacyjnej oraz energetycznej, oferując różnorakie usługi, począwszy od programów i aplikacji aż po inżynierię produktową, zajmując się także takimi segmentami jak automatyzacja oraz Internet Rzeczy.

Jakże często duże firmy dumnie szafują w swoich statutach takimi terminami jak „profesjonalizm”, „odpowiedzialność”, „wzorowość usług”, ale niezwykle rzadko stoją obok nich takie terminy jak „kreatywność”, nie mówiąc już o „zabawie”. Tymczasem Luxoft stawia właśnie na zabawę i kreatywność, idące nierozłącznie w parze z oddaniem, współpracą i profesjonalizmem. Muszę przyznać, że po firmie IT takiego podejścia się nie spodziewałem.

free-tee-4-it-tile

To raczej giganci pokroju Google’a czy Microsoftu tworzą specjalne sale dla ludzi odpowiedzialnych za zadania „kreatywne”, w których ci mogą czuć się swobodnie i tworzyć nowe idee. To startupy chcą do siebie przekonać młodych, ambitnych ludzi otwartością podejścia i swobodną atmosferą. Jednak jeśli chodzi o firmę programistyczną, szczególnie w Polsce - jest to dla mnie kompletnie novum.

Jest więc okazja aplikować do firmy, która stawia sobie za cel karmienie tych ambicji i wspieranie rozwoju, a do tego pokazuje też pozostałym graczom w tej branży, oraz nam - konsumentom - że programiści to nie tylko „zgarbieni i zapatrzeni w swoje ekrany ludzie bez twarzy siedzący przy biurkach w szarych boxach”.

A przy tym można zgarnąć jedną z koszulek, które - co tu dużo mówić - prezentują się prześwietnie. Aby zyskać tę szansę wystarczy wejść na freeteefor.it i spróbować swoich sił w przygotowanym Quizie. Powodzenia!

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze