Tech  / News

Niedrogi telefon do zadań specjalnych. Oto Kruger&Matz Drive 4

Deszcz, błoto, kurz, pył, czy niedługo śnieg - w takich warunkach często boimy się wyciągnąć nasz telefon, bojąc się o jego nieodwracalne uszkodzenie. Na szczęście nawet obecnie na rynek trafiają nie tylko delikatne, przestylizowane smartfony, ale i konstrukcje o wiele bardziej wytrzymałe, którym nie są straszne nawet bardziej wymagające okoliczności. Wśród tych urządzeń jest m.in. najnowszy Kruger&Matz Drive 4.

Urządzenie wycenione na zaledwie 999 zł, zaprezentowane podczas niedawnej konferencji polskiej firmy, trafiło właśnie do sklepów i dość łatwo założyć, że szybko znajdzie szerokie grono nabywców. Zarówno bowiem pod względem specyfikacji, jak i wytrzymałości, prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Czwartego Drive'a od Kruger&Matz bez najmniejszych obaw możemy bowiem zanurzać w wodzie (IP67, 1m, do 30 minut), jest odporne na kurz i pył, a wzmocniona obudowa nie tylko ochroni sprzęt w razie upadku, ale też szczelnie zabezpiecza wszystkie obecne złącza. Dodatkowo chroniony jest także wyświetlacz (IPS, HD), który pokryto warstwą wzmocnionego szkła Dragontrail.

KM0429_HTML_V1

Czy więc potrzebujemy telefonu do pracy np. na budowie, czy regularnie wybieramy się na częste wyprawy w nieznane, gdzie mogą nas zastać różne warunki pogodowe, masywny (216 g) Drive 4 nie powinien na nigdy zawieść. Tym bardziej, że we wnętrzu smartfonu kryje się akumulator o sporej pojemności - 3000 mAh.

Pozostałe parametry również nie pozostawiają wiele do życzenia. Za wydajność Drive'a 4 odpowiada sprawdzony, czterordzeniowy Snapdragon 410 (MSM8916), taktowany z prędkości 1,2 Gz oraz 1 GB RAM, które powinny okazać się wystarczające w większości przypadków (choć szkoda, że nie zdecydowano się na co najmniej 2 GB). Do dyspozycji użytkownika oddano także 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można uzupełnić o 32 GB za pomocą karty microSD. Nie zabrakło oczywiście aparatów fotograficznych - pierwszy posiada matrycę o rozdzielczości 8 MPX, natomiast przedni - 2 MPX.

Na pokładzie znalazły się także wszystkie niezbędne w podróży standardy łączności - od GPS i Bluetooth (4.0 LE), przez WiFi (802.11 b/g/n) i radio FM, aż po LTE. Telefon może jednocześnie obsługiwać dwie karty SIM - np. jedną główną i jedną pochodzącą od operatora w kraju, w którym się aktualnie znajdujemy.

Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst