Tech  / News

W końcu zamówisz Kindle'a z niemieckiego oddziału Amazonu z wysyłką do Polski

Dotychczas zamawianie Kindle'a oficjalnym kanałem dystrybucji wiązało się z drobnymi trudnościami logistycznymi, gdyż żaden z europejskich oddziałów nie wysyłał czytników bezpośrednio do Polski - konieczne było korzystać z usług pośredniczenia w wysyłce u zewnętrznych firm, chociażby w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. A to oczywiście generowało dodatkowe, niepotrzebne koszty, podobnie jak zamawianie czytnika ze Stanów, z kosztującą ponad 20 dol. wysyłką. W końcu jednak sytuacja się zmienia i możemy już zamawiać czytniki Amazonu z bezpośrednią wysyłką do Polski.

Jak donosi Świat Czytników, niemiecki oddział firmy Jeffa Bezosa w końcu umożliwił zamawianie produktów do naszego kraju, w dodatku z uwzględnionym polskim podatkiem VAT i przy naprawdę niewielkich kosztach wysyłki - 5,66 euro za standardową przesyłkę (4-5 dni roboczych), 7,16 euro za przyspieszoną (2-4 dni) oraz 11,82 euro za wysyłkę na następny dzień roboczy. To o wiele bardziej korzystne ceny, niż koszty wysyłki z USA, szczególnie przy standardowym wariancie.

Z niemieckiego Amazonu możemy zamówić następujące czytniki w wersjach bez reklam (cena uwzględnia polski VAT):

  • Kindle 7 za 82,68 EUR
  • Kindle Paperwhite 3 za 144,70 EUR
  • Kindle Paperwhite 3 z modemem 3G za 206,71 EUR
  • Kindle Voyage za 196,38 EUR
  • Kindle Vogaye z modemem 3G za 258,40 EUR

Jeśli chodzi o same ceny to nie są one przesadnie atrakcyjne w porównaniu z kwotami, jakie przyjdzie nam zapłacić za sprowadzenie Kindle'a z amerykańskiego oddziału Amazona. Nawet uwzględniając wszystkie opłaty cena będzie nieco bardziej korzystna przy zamówieniu ze Stanów, jednak niewątpliwym plusem skorzystania z niemieckiego oddziału jest uproszczona procedura gwarancyjna, na której realizację nie trzeba będzie czekać aż tyle czasu.

Nieprzekonanym pozostaje jeszcze opcja zamówienia Kindle'a z któregoś z polskich sklepów, które oferują Kindle w wersji zarówno z reklamami (nieco tańszej) jak i bez nich, ale zazwyczaj nadal do zamówienia dołączona jest informacja, iż gwarantem produktu jest amerykański oddział Amazonu. Sam zamówiłem w ten sposób Kindle'a Paperwhite 2, jednak nie wszystkie modele są w tej chwili dostępne w Polsce - cieżko uświadczyć chociażby model Voyage. Należy też zwracać uwagę na to, czy bardziej okazyjna cena u nas nie wynika z faktu, iż Kindle w istocie wyświetla reklamy, co sprzedawcy dość często wolą pominąć w opisie produktu.

Dlatego zamówienie z niemieckiego Amazonu jest w tej chwili najszybszym i najpewniejszym sposobem na wejście w posiadanie wyżej wymienionych modeli e-czytników. Konieczne może się jednak okazać przeniesienie naszego konta Kindle z niemieckiego oddziału do amerykańskiego, o ile oczywiście zamierzamy korzystać z oferty książkowej sklepu Jeffa Bezosa.

W innym wypadku spokojnie można korzystać z polskich e-księgarni, nie zwracając uwagi na konto Kindle.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst