Tech  / News

Przygotuj się na zmiany - nadchodzi nowa wersja Google Play. Oto jak wygląda

Jeśli komuś znudził się lub od samego początku nie podobał wygląd oficjalnego sklepu Google'a z aplikacjami, mamy dla niego dobrą wiadomość. Już wkrótce na smartfony z Androidem trafi jego nowa wersja, wizualnie znacząco różniąca się od poprzednika. 

Google wprawdzie nie podał jeszcze oficjalnie daty wprowadzenia zmian, ani też informacji na temat nowego wyglądu nie znajdziemy na żadnym z oficjalnych blogów. Zajawkę odświeżonego Google Play zaprezentował bowiem na swoim profilu w Google+ jeden z pracowników firmy, Kirill Grouchnikov, o czym poinformował m.in. serwis Droid Life.

Co nowego? Cóż, tutaj najwięcej do powiedzenia będą miały odpowiednie, zamieszczone przez Grouchnikova grafiki:

google play nowe 2

Zmiany widać już na pierwszy rzut oka. Zamiast dotychczasowego podziału na 6 podstawowych sekcji (aplikacje, gry, filmy, muzyka, etc), ekran główny podzielony został na dwie zakładki - aplikacje i gry oraz wrzucona do jednego koszyka cała reszta "rozrywki". Dopiero po wybraniu jednej z tych zakładek uzyskujemy dostęp do dalszych, bardziej szczegółowych kategorii.

Zdecydowano się także powrócić do znanej z poprzednich wersji Google Play "karuzeli" polecanych pozycji, które zmieniają się w zależności od tego, w której zakładce aktualnie się znajdujemy. Układ treści poniżej tego elementu (z wyjątkiem nowych przycisków) wydaje się pozostawać niezmieniony w stosunku do wydania obowiązującego obecnie. Podobnie bez większych zmian powinny uchować się same karty opisu aplikacji, gier, filmów i innych pozycji dostępnych w Google Play.

Oczywiście nie obyło się także bez drobniejszych poprawek wizualnych, w tym chociażby zmiany kształtu przycisków. Poniżej można zobaczyć jak mocno zmienił się sklep Google Play od jego pierwszego wydania, aż do wydania opisywanego, które dopiero zadebiutuje.

google play nowe

Niestety nie wiadomo jak długo będzie trzeba czekać na nowe wydanie Google Play. Szkoda, bo uproszczenie ekranu głównego i wszystkie mniejsze i większe nowości prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Zresztą przeważnie po zobaczeniu nowej wersji, trudno jest powrócić codziennego korzystania ze starej. Cóż, wszystkim użytkownikom Androida pozostaje na razie jedynie uzbroić się w cierpliwość.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst