1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Tak powinny wyglądać inteligentne zegarki - oto Fossil Q Grant oraz Q Founder z Androidem Wear

Fossil ogłosił właśnie stworzenie zupełnie nowej linii akcesoriów Fossil Q. Składają się na nią cztery ciekawe modele, wśród których można znaleźć inteligentne opaski pozbawione ekranów, tradycyjny zegarek komunikujący się ze smartfonem oraz pełnoprawny smartwatch z systemem Android Wear.

Oto Fossil Q Grant oraz Q Founder z Androidem Wear

Pierwszy z zaprezentowanych sprzętów to Fossil Q Reveler. Jest to opaska wyposażona w funkcję powiadamiania użytkownika za pomocą diód LED oraz delikatnych wibracji. Cena tego gadżetu wynosi 125 dol. Kolejna zaprezentowana opaska to Fossil Q Dreamer. Oprócz wspomnianych wyżej powiadomień ma ona funkcje zdrowotne, dzięki czemu może na bieżąco może monitorować organizm użytkownika. Można do niej dokupić skórzaną stylową opaskę lub silikonową, która przyda się podczas ćwiczeń. Także to akcesorium kosztuje 125 dol.

fossil-grant

Najciekawszy z zaprezentowanych gadżetów to Fossil Q Grant. Na pierwszy rzut oka jest to zwykły zegarek, ale ma też funkcje zdrowotne oraz obsługuje powiadomienia. Umożliwia przypisanie barwy diod LED do konkretnego kontaktu, dzięki czemu jeden rzut oka na nadgarstek starczy, by wiedzieć, kto próbował się właśnie skontaktować. Cena zegarka wynosi od 175 do 195 dol. Wszystkie wyżej wymienione gadżety będzie można kupić już za 4 dni, 25 października. Ich unikalną cechą jest współpraca z aplikacjami Google Fit, Health, UP autorstwa Jawbone oraz UA Record stworzone przez Under Armour.

fossil-android-wear-2

Ale to nie wszystko! Ostatni zegarek to Fossil Q Founder, czyli pełnoprawny zegarek z systemem Android Wear, który współpracuje ze smartfonami z systemem Android oraz iOS. Jego cena będzie zaczynać się od 275 dol. Trafi do sklepów tuż przed sezonem świątecznym. Jako że Android Wear ma zamknięte możliwości, możemy już przewidzieć, że pod względem funkcji nie będzie odbiegał od innych sprzętów z systemem Android Wear dostępnych na rynku.

Jako fan inteligentnych zegarków muszę stwierdzić, że jestem zachwycony tymi urządzeniami.

Na zdjęciach prezentują się wyjątkowo ślicznie i już na pierwszy rzut oka widać, że są tworzone przez firmę od dekad zajmującą się produkcją zegarków, a nie przez producenta elektroniki. I choć lubię modele takie jak Huawei Watch czy LG G Watch R, zdecydowanie bardziej wolałbym kupić Fossil Q Founder, a nawet tańszy Fossil Q Grant. Oczywiście nie należy tu się bać o komfort działania wyżej wymienionych sprzętów, ponieważ za ich stronę technologiczną odpowiada sam Intel. Można powiedzieć, że dwie firmy znające się na swoi, fachu spotkały się pośrodku drogi i razem stworzyły produkt idealnie pasujący do portfolio obu przedsiębiorstw.

android-wear-fosil

O ile Fossil Q Founder to standardowy zegarek z systemem Android Wear i nie ma co się nad nim dłużej rozwodzić, to model Fossil Q Grant jest genialny w swojej prostocie. Został stworzony przez firmę zajmującą się produkcją prawdziwych zegarków, więc nie musimy się bać o jakość jego wykonania. Oprócz tego obsługuje konfigurowalne powiadomienia, ma funkcje zdrowotne oraz przesyła informacje do większości liczących się systemów zdrowotnych na świecie. Czego chcieć więcej?

Można powiedzieć, że brakuje mu tylko wyświetlacza, który jednak szpeci zdecydowaną większość inteligentnych zegarków, sprawia, że są one mniej urodziwe od swoich standardowych odpowiedników i w gruncie rzeczy jest mało użyteczny. Dlatego brak ekranu w tym wypadku mogę uznać za zaletę i uznać, że Fossil Q Grant prawdopodobnie będzie najładniejszym i najbardziej przemyślanym inteligentnym zegarkiem dostępnym na rynku. Nie mogę już się doczekać, gdy zagości na moim nadgarstku.