Social media  / News

Facebook właśnie sprawił, że już nigdy nie przegapisz żadnej wiadomości

145 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli tobie też zdarzało się odkrywać nieprzeczytane wiadomości w zakładce „Inne” na Facebooku, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Facebook właśnie przeorganizował swoją skrzynkę odbiorczą, dzięki czemu nie przeoczysz żadnej wiadomości, także od nieznajomych.

Wiadomości na Facebooku są świetnym, najbardziej bezpośrednim i chyba najprostszym kanałem komunikacji, jaki oferuje Internet. Rozwiązanie jest na tyle wygodne, że często staje się pierwszym, naturalnym wyborem. Często dochodzi do tego, że nawet oficjalne sprawy (np. związane z pracą) szybciej można załatwić na Facebooku, niż poprzez tradycyjny mail. Nie zliczę, ile razy kontaktowałem się w ten sposób z rzecznikami prasowymi firm, czy z PR-owcami.

Dotychczas na Facebooku był jednak pewien problem. Wiadomości od osób, których nie mieliśmy w gronie znajomych trafiały do skrzynki „Inne”. Kilka razy mocno się zdziwiłem, gdy po kilu miesiącach odkrywałem tam pytania od czytelników Spider’s Web. Co prawda wypracowałem w sobie nawyk do regularnego zaglądania do tej skrzynki, ale jest to coś, o czym trzeba pamiętać.

Teraz Facebook sprawi, że nie przeoczę żadnej wiadomości

facebook-messenger

Facebook wprowadził właśnie nową funkcję „Message Requests”, która usprawni komunikację z nieznajomymi. Nowe wiadomości od osób spoza naszej listy znajomych trafiają do głównej skrzynki z wiadomościami, lecz są gromadzone jako nowa rozmowa zatytułowana „Message Requests”.

Co ważne, Facebook wyświetli powiadomienie o nowej wiadomości od nieznajomego. Będziemy mogli zdecydować, czy chcemy przeczytać wiadomość (bez informowania o tym nadawcy!), odpowiedzieć na nią, czy po prostu ją zignorować.

Nowość trafi zarówno do aplikacji mobilnych Facebook Messenger na iOS i Androida, jak i do przeglądarkowej wersji serwisu. Miejmy nadzieję, że dzięki temu żadna ważna wiadomość nie pozostanie już bez odpowiedzi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst