Tech  / News

Euronet pokazuje, że bankomaty też mogą być nowoczesne. Te polubi każdy miłośnik szybkich i sprawnych płatności

Sieć Euronet ogłosiła dzisiaj, że niedługo wypłata gotówki z bankomatów będzie jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza niż do tej pory. Wykorzystana zostanie do tego technologia zbliżeniowa, która nie będzie wymagała wkładania karty do urządzenia.

Wypłata z bankomatów zajmuje znacznie więcej czasu, niż powinna. Trzeba umieścić kartę płatniczą w urządzeniu, odczekać chwilę, obejrzeć kilka ekranów z reklamami, wcisnąć kilka przycisków, przebić się przez toporny interfejs i poczekać, aż urządzenie przetworzy nasze żądanie.

Euronet chce ten proces uprościć, a wypłata gotówki ma zajmować teraz 15 sekund.

Sieć Euronet poinformowała o tym, że wdrażanie technologii zbliżeniowej ma się ku końcowi. Ma to uprościć i przyspieszyć wypłaty gotówki. Do wypłaty gotówki będzie można wykorzystać kartę zbliżeniową VISA lub MasterCard lub telefon z NFC.

Docelowo system wykorzystujący  technologię zbliżeniową ma trafić do wszystkich bankomatów i wpłatomatów Euronetu na terenie Polski. Takich urządzeń jest w naszym kraju obecnie 6 tys. Czujnik będzie umieszczony obok klawiatury numerycznej.

Bankomaty i wpłatomaty Euronetu z możliwością wypłacania gotówki zbliżeniowo zostaną też odpowiednio oznakowane.

Bankomaty korzystające z technologii zbliżeniowej wyeliminują jeszcze jeden problem. Za każdym razem umieszczając kartę w bankomacie istnieje obawa, że urządzenie połknie ten kawałek plastiku. Przy wypłatach korzystających z technologii zbliżeniowej takiego problemu już nie będzie. Nadal jest oczywiście ryzyko, że bankomat się popsuje i nie wyda gotówki, ale przynajmniej nasza karta nie zostanie zatrzymana.

Co istotne, sieć Euronet przywiązuje wagę do bezpieczeństwa i nie poświęca go na rzecz wygody. Każda transakcja będzie realizowana przy podaniu kodu PIN, dzięki czemu nie trzeba się obawiać opróżnienia konta po zgubieniu karty.

No, a przynajmniej nie poprzez wykorzystanie przez złodzieja bankomatu Euronetu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst