RTV  / News

Wiemy już wszystko o Eleven Sports w nc+. Oto ile zapłacą fani piłki nożnej

Nowe kanały sportowe Eleven i Eleven Sports początkowo były dostępne tylko w Internecie, ale pod koniec września trafiły do nc+. Za tą pozornie dobrą wiadomością stała jedna, poważna niewiadoma – cena pakietu po darmowym okresie. Teraz już wiemy, ile będzie trzeba zapłacić za pakiet Eleven w nc+.

Polscy fani zagranicznego futbolu muszą czuć się właśnie jak na przejażdżce rollercoasterem. Najpierw platforma nc+ kusiła dostępem do zagranicznych lig piłkarskich, co przyciągnęło do nc+ wielu fanów sportu. Następnie prawa do transmitowania ligi włoskiej, francuskiej i hiszpańskiej zostały wykupione przez nowego gracza, Eleven Sports. nc+ postanowiło wówczas skupić się na promocji Ligi Mistrzów.

Platformie satelitarnej udało się jednak pozyskać Eleven Sports, dzięki czemu oba kanały są obecnie dostępne dla klientów nc+. Po tym zamieszaniu widzowie nadal mogą oglądać zagraniczny futbol, ale nie obyło się bez kontrowersji. Bo jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.

Kanały Eleven i Eleven Sports od 18 września były emitowane w nc+ bezpłatnie dla abonentów, którzy mają wykupiony pakiet Canal+. Do 15 października kanały miały być emitowane bez żadnych opłat. Teraz mija koniec tego terminu, a nc+ w końcu zdradziło, co zamierza zrobić dalej.

Eleven i Eleven Sports dodatkowo płatne

Nc+ wydłużyła darmowy okres próbny do 20 października. Po tym czasie dostęp do kanałów Eleven będzie płatny. Klienci, którzy mają wykupiony pakiet Canal+ będą mogli wykupić paczkę kanałów Eleven w cenie 7,95 zł/mies., ale taka oferta obowiązuje tylko do końca roku. Jeśli w tym czasie zdecydujemy się na roczną umowę, przez cały czas jej trwania miesięczna opłata wyniesie 7,95 zł.

Pakiet zamówiony począwszy od 1 stycznia 2016 będzie kosztował dwa razy więcej, czyli 15,90 zł/mies. Ta cena obowiązuje także po pierwszych 12 promocyjnych miesiącach, jeśli podpiszemy umowę jeszcze w 2015 roku.

Kto oddaje i zabiera…

Chyba nikt się nie spodziewał, że kanały Eleven będą dostępne w nc+ za darmo. Mimo wszystko informacja o konieczności zapłaty nie należy do przyjemnych. Zwłaszcza że trzeba uiścić dodatkową opłatę za coś, co kiedyś było dostępne za darmo.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst