Sprzęt  / News

Nowe Surface'y doczekały się mocnej konkurencji. Od Della

Komputery Dell z serii XPS to jedne z najciekawszych pecetów dostępnych na rynku. Teraz amerykańska firma zdecydowała się na odświeżenie tych urządzeń i poprawienie ich specyfikacji. Dodatkowo Dell postanowił wydać konwertowalną, 12-calową wersję XPS, która jest jednym z pierwszych konkurentów Surface Booka.

Dell na szczęście nie zdecydował się na przeprowadzenie rewolucji w kwestii wzornictwa i nowe komputery z linii XPS nadal charakteryzują się piękną, smukłą formą. Zarówno 13- jak i 15-calowa wersja Della XPS są bardzo lekkimi laptopami z obudową wykonaną z włókna węglowego oraz aluminium.

Warto zwrócić uwagę na wyświetlacz komputera, a konkretnie na jego ramkę, która jest niezwykle cienka.

Dzięki temu 15-calowy Dell XPS pod względem wymiarów bardziej przypomina 14-calowy komputer. Z tego powodu konieczne było umieszczenie kamerki internetowej na dolnej ramce ekranu. Z kolei grubość maszyn waha się od 11 do 17 mm. Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, nowe komputery Della są wyposażone w procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 najnowszej, 6-tej generacji.

XPS 13 Touch Notebook

Oprócz tego mają do 16 GB RAM i dysk SSD o maksymalnej pojemności 1 TB. 15-calowy model jest wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, zaś 13-calowy ma wyświetlacz o rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli. Dell zapewnia, że wyświetlacz ten będzie cechował się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów.

Sprzęt ten ma też cechować się obecnością portów USB 3.0 typu C oraz pojemnym akumulatorem. Dell XPS 13 ma działać na jednym ładowaniu aż 18 godzin, podczas gdy XPS 15 ma wymagać ładowania po 16 godzinach. Cena modelu 13-calowego zaczyna się od 799 dol. zaś cena modelu 15-calowego od 999 dol.

Wyjątkowo ciekawie prezentuje się Dell XPS 12, który jest urządzeniem konwertowalnym.

Przedstawiciele Della twierdzą, że komputery konwertowalne są częściej używane jako laptopy z funkcją tabletu niż tablet o rozszerzonych możliwościach. Z tego powodu Dell tworząc model XPS 12 skupił się na stworzeniu maksymalnie wygodnej klawiatury. Została ona stworzona przez zespół zajmujący się produkcją komputerów biznesowych z linii Latitude. Ma ona pełny układ klawiszy oraz duży gładzik.

XPS 12, 13 and 15 Notebook Family

Dell XPS 12 zwraca uwagę nie tylko ze względu na klawiaturę, ale też możliwość łatwego podłączenia komputera do wspomnianej wyżej stacji dokującej. By to zrobić, nie trzeba używać dwóch rąk. Wystarczy wsunąć tablet do odpowiedniej szczeliny, a ten zostanie w niej zamocowany za pomocą mocy magnesów. Jest to o wiele lepszy pomysł niż obrotowy wyświetlacz zamontowany w cienkiej, delikatnej ramce, znany z poprzedniej wersji XPS 12.

Jeżeli chodzi o specyfikację sprzętową tego urządzenia, będzie ono wyposażone w dotykowy ekran FullHD lub 4K. Na pokładzie znajdą się też dwie kamery z matrycami o rozdzielczościach 5 oraz 8 Megapikseli. Za wydajność komputera będzie odpowiadać procesor Intel Core m5-6y54, 8 GB RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci. Cena tego komputera będzie wynosić 999 dol.

Jest to zdecydowanie niższy koszt niż w przypadku Surface Book, który w najtańszej wersji kosztuje 1499 dol.

Należy jednak pamiętać, że w zamian za tę różnicę w cenie otrzymujemy znacznie mocniejszy procesor Intel Core i5, bardziej szczegółowy wyświetlacz oraz lepiej wykonaną obudowę. Niemniej jednak jeżeli nie potrzebujecie wysokiej wydajności i używacie komputerów do mniej wymagających zadań, powinniście poważnie zastanowić się czy nie zaoszczędzić 500 dol. i nie zdecydować się na kupno tańszego komputera od Della.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst