Social media  / News

Na tę funkcję Twittera nikt nie czekał z niecierpliwością, ale dobrze, że jest. Bo zbliża go do Facebooka

Twitter wprowadza kolejną funkcję, którą goni swojego największego rywala, Facebooka. Już niedługo komponując tweeta zobaczysz nową ikonkę, a pod nią - tworzenie ankiet.

Nie ma dnia, żeby na mojej facebook’owej tablicy nie pojawiło się co najmniej kilka ankiet różnego pochodzenia. Zapytania zbierane przez strony gazet, pytania recenzentów sprzętu z YouTube’a do swoich widzów, co mają pokazać jako następne, etc, etc.

Dotychczas takiej opcji nie było na Twitterze, choć pozwalał on zweryfikowanym kontom przeprowadzać ankiety z pomocą hashtagów. Wyniki tych ankiet nie były jednak tak przejrzyste ani widoczne na pierwszy rzut oka, jak nowe rozwiązanie, które pokazał dzisiaj serwis społecznościowy:

Jak widać stworzenie własnego sondażu będzie bajecznie proste. Wystarczy wpisać zapytanie, dodać odpowiedzi, opublikować i voila, sondaż gotowy. Utworzona ankieta pozostanie na Twitterze przez 24 godziny.

Nowa funkcja pojawi się w ciągu najbliższych dni zarówno w desktopowym Twitterze, jak i aplikacjach mobilnych na Androida oraz iOS. Nie wiadomo nic na temat wersji na Windows Phone, oraz udostępnienia API dla zewnętrznych aplikacji do obsługi serwisu.

Użytkownicy Talona, Fenixa i Tweetbota prawdopodobnie będą musieli na nową funkcję poczekać nieco dłużej, o ile oczywiście doczekają się jej w ogóle.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst