REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowy gracz wśród flagowców szturmem wpada do Europy. ZTE Axon - pierwsze wrażenia Spider's Web

ZTE Axon to urządzenie, o którym ostatnio głośno za wielką wodą, głównie za sprawą świetnego stosunku ceny do podzespołów, oraz bardzo dobrych właściwości audio. Na targach IFA w Berlinie mieliśmy okazję przyjrzeć mu się bliżej, po raz pierwszy na własne oczy przekonując się, o co cały ten hałas.

04.09.2015
20:15
Nowy gracz wśród flagowców szturmem wpada do Europy. ZTE Axon – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Wystarczy wziąć Axona do ręki, żeby czuć jak dobrze jest wykonany. Aluminiowa obudowa unibody w niczym nie ustępuje takim konstrukcjom jak Huawei Mate S czy HTC One, choć jest od nich grubsza, głównie za sprawą dużego akumulatora (3000 mAh) oraz komór akustycznych, które zapewniają lepszy dźwięk z głośników. Warto wspomnieć, że choć po obydwu stronach ekranu znajdziemy dwa panele z głośnikami, nie grają one w stereo. Górny to nadal wyłącznie słuchawka, a dolny to głośnik mono.

Pod maską znajdują się najmocniejsze podzespoły, jakie tylko można upchać do współczesnego smartfona. Mamy tu Snapdragona 810, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Do tego Axon w wersji Elite posiada skaner siatkówki kształtu oka, aczkolwiek trzeba bardzo zbliżyć przednią kamerkę, aby zadziałał poprawnie.

zte axon 1

Pomimo 5,5” ekranu Axon świetnie leży w dłoni, dzięki profilowanej obudowie. Główny nacisk położono jednak nie na specyfikację i ergonomię urządzenia, lecz na jego właściwości multimedialne. Trudno ocenić jakość aparatu, ale jakość dźwięku płynącego ze słuchawek faktycznie przyćmiewa wszystko, co do tej pory pokazało się na rynku, oprócz pokazanego niedawno Marshalla London. Dźwięk jest potężny, czysty i napędzi nawet duże, studyjne słuchawki bez większego problemu.

ZTE Axon jest na rynku już od jakiegoś czasu, lecz do tej pory nie był dostępny w Europie. Teraz jednak ma się to zmienić. Wg informacji, które otrzymaliśmy na stoisku ZTE, Axon Elite pojawi się na Starym Kontynencie pod koniec września, w cenie 420 euro. Jak na takie możliwości i specyfikację, cena jest jak najbardziej akceptowalna.

Pytanie tylko, czy marka ZTE jest na tyle rozpoznawalna, aby przyciągnąć rzeszę klientów, nawet oferując tak dobry smartfon za tak optymalną cenę? Obawiam się, że nie. A Axon pozostanie ciekawostką dla garstki geeków, podczas gdy na sklepowych półkach przyćmią go bardziej rozpoznawalne marki.

REKLAMA

Współpraca: Marcin Połowianiuk

Wszystkie publikacje dotyczące nowości z IFA 2015 znajdziesz tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA