REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin 3: Serca z kamienia - znamy datę premiery i mamy pierwszy zwiastun DLC!

Poznaliśmy wreszcie dokładną datę premiery pierwszego dużego dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. CD Projekt RED opublikowało dzisiaj oficjalny zwiastun oraz kilka informacji na temat zawartości DLC o tytule Serca z kamienia. Co się chwali, twórcy gry nie zapominają przy tym o osobach które już wcześniej zdecydowały się zapłacić w ciemno za Season Passa.

08.09.2015
21:21
Wiedźmin 3: Serce z kamienia - znamy datę premiery DLC
REKLAMA
REKLAMA

Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najgorętszych premier tego roku. Polacy z CD Projekt RED odwalili kawał dobrej roboty. Przez kilka miesięcy od premiery zgodnie z obietnicą wydawane były bezpłatne DLC. Dzięki temu gracze otrzymali trochę dodatkowego ekwipunku, kilka zadań, alternatywny wygląd postaci kobiecych oraz tryb Nowa Gra Plus.

Niezależnie od tej inicjatywy po premierze gry zapowiedziano dwa “duże” dodatki oferowane w ramach dodatkowego Season Passa.

Tytuły dwóch dużych dodatków oferowanych cyfrowo w cenie 99,90 zł to Serca z kamienia oraz Krew i wino. Pierwszy z nich, którego akcja rozgrywać będzie się na znanej nam mapie w Oxenfurcie, zadebiutuje zgodnie z obietnicami w przyszłym miesiącu.

Akcja drugiego dodatku DLC rozgrywać będzie się na nowej mapie w regionie Toussaint i udostępniony zostanie w przyszłym kwartale 2016 roku. Z pierwszą nową przygodą Geralta będziemy mogli zapoznać się już za nieco ponad miesiąc, a dokładnie 13 października.

CD Projekt RED zdradziło dzisiaj nieco informacji na temat dodatku Wiedźmin 3: Serca z kamienia.

wiedzmin-3-dziki-gon-serce-z-kamienia-dlc-2

Twórcy gry obiecują, że nowy dodatek zapewni nawet do 10 dodatkowych godzin zabawy. Oprócz wykonania zadania związanego z nieśmiertelnym adwersarzem w postaci Olgierda on Evereca dzielny wiedźmin będzie mógł udać się na polowanie na potwory oraz… wdać się w “wyjątkowy romans”.

Główny wątek w Wiedźmin 3: Serca z kamienia ma dotyczyć zlecenia od tajemniczego Pana Lusterko. W grze pojawią się nowe postaci oraz znane twarze, w tym nieobecna w podstawowej wersji gry Shani. Geralt będzie mógł skorzystać z całkowicie nowego systemu Słów runicznych, który zapewne pozwoli walczyć na nowe sposoby.

Twórcy zwięźle reklamują nowy dodatek w formie krótkiego opisu:

Wiedźmin 3: Serca z kamienia to “przygoda, podczas której poznasz grupę zawodowych włamywaczy, udasz się na wesele będąc opętanym przez ducha oraz zmierzysz się z jednymi z najbardziej przebiegłych potworów, jakie kiedykolwiek stanęły na twojej drodze”.

Dodatek przeznaczony jest dla graczy, którzy rozwinęli swojego Wiedźmina przynajmniej do 30-go poziomu doświadczenia i będzie dopasowany też do trybu Nowa Gra Plus. Dostęp do nowego zadania będzie można uzyskać przed zakończeniem głównego wątku w podstawowej wersji gry, jak i po jego ukończeniu.

To jeszcze nie koniec niespodzianek.

Pierwszy “duży” i osobno płatny DLC do Wiedźmina 3 o tytule Serca z kamienia dostępny będzie na wszystkie trzy platformy - PC, PlayStation 4, Xbox One - i wymaga do uruchomienia podstawowej wersji. Dodatek można zakupić w formie elektronicznej razem z drugim dodatkiem w ramach Season Passa. Do sklepów trafi też pudełkowa wersja dodatku.

W opakowaniu oprócz kodu pozwalającego pobrać dodatek w formie cyfrowej gracze znajdą zestaw żetonów i dwóch talii kart do gry w Gwinta: Scoia’tael oraz Powtory. Można przypuszczać, że talie Nilfgaard oraz Królestwa Północy trafią do sprzedaży razem z drugim dodatkiem o tytule Krew i Wino w przyszłym roku.

REKLAMA

Niezmiernie mnie też cieszy, że studio CD Projekt RED nie zostawiło na lodzie graczy, którzy kupili wcześniej Season Passa do Wiedźmina 3 w ciemno. Gracze, którzy wsparli twórców jako pierwsi mogą teraz zgłosić się po zestaw kart za pośrednictwem przygotowanej dla nich strony internetowej.

Nie wiem jak wy, ale ja już umawiam się ze znajomymi fanami Wiedźmina 3 na partyjkę analogowego Gwinta.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA