REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Jedno z najbardziej użytecznych narzędzi do Lighrooma właśnie stało się darmowe

Interfejs Lightrooma dla nowych użytkowników może być nieco przytłaczający. Z kolei ci bardziej zaawansowani nieustannie szukają sposobów na zautomatyzowanie i przyspieszenie kolejnych czynności. Jeśli ty także masz problemy z szybką obsługą Lr, koniecznie sprawdź VSCO Keys, który właśnie stał się darmowy.

18.09.2015
20:30
Jeden z najlepszych pluginów do Lightrooma pobierzesz za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Fani fotografii na pewno kojarzą firmę VSCO, głównie z bardzo udanych filtrów. Na urządzenia mobilne VSCO stworzyło jedną z najlepszych aplikacji do edycji zdjęć, z kolei do programów desktopowych mamy kilka katalogów fenomenalnych presetów, które bardzo wiernie imitują filmy analogowe.

VSCO to jednak nie tylko filtry. To także narzędzia, które usprawniają pracę z programami graficznymi. Przykładem takiego pluginu jest VSCO Keys, który potrafi znacznie przyspieszyć pracę z Lightroomem.

Twoja przyjaciółka, klawiatura

Wtyczka służy do mapowania klawiatury komputera. Dzięki temu pod każdy przycisk można podpiąć dowolną zmienną. Przykładowo, jeśli chcesz zwiększyć kontrast o +1, wystarczy że przytrzymasz przycisk C i klikniesz jeden raz strzałkę w prawo. Możesz ją również przytrzymać bądź kliknąć kilkukrotnie, by mocniej podbić kontrast.

Największą siłą wtyczki są możliwości konfiguracji. Pod konkretne przyciski można przypisać niemal dowolną funkcję Lightrooma, w tym także kopiowanie i wklejanie ustawień obróbki. Dodatkowo możemy wprowadzić modyfikatory przycisków. Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na dostosowywanie ustawień, możesz skorzystać z gotowych szablonów.

Dotychczas plugin VSCO Keys był dostępny w cenie 79 dol. Teraz jest darmowy

VSCO-keys
REKLAMA

Jakiś czas temu VSCO Keys został usunięty ze sklepu VSCO, ale nie jest to koniec tego dodatku. Wręcz przeciwnie. Firma postanowiła uwolnić go i przekształcić go w projekt open source, który każdy może pobrać, a także poprawiać, za darmo.

Cały kod programu jest dostępny na GitHubie. Jeśli nie chcesz przyczynić się do rozwoju projektu, a po prostu interesuje cię instalacja dodatku, odwiedź stronę VSCO i kliknij przycisk "Download for Mac” lub „Download for Windows” w prawym górnym rogu. Pobierzesz wówczas instalator, który doda plugin do Lightrooma. VSCO Keys jest kompatybilny z Lightroomem 3, 4, 5, 6 i CC.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA