REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sony obiecuje: nowa Xperia Z5 to najszybszy autofocus na rynku. Nam co innego spodobało się bardziej

Nie było zaskoczenia. Na konferencji przed oficjalnym rozpoczęciem targów IFA 2015, Sony zaprezentowało nową wersję flagowego smartfona z linii Xperia - Z5. Sony chwaliło przede wszystkim technologię mobilnej fotografii w nowej Xperii Z5, ale nam bardziej spodobał się inny pomysł.

02.09.2015
17:31
Sony obiecuje: nowa Xperia Z5 to najszybszy autofocus na rynku. Nam co innego spodobało się bardziej
REKLAMA
103 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Większość producentów smartfonów wprowadziło już do swoich produktów możliwość autentykacji użytkownika via skan linii papilarnych. Większość ma swoje autorskie rozwiązania - Apple umieścił skaner w przycisku home, LG na tylnej obudowie. Sony ma jeszcze inny pomysł - skaner umieszczony został w przycisku włączania urządzenia.

To tylko pozornie podobne rozwiązanie do tego, co robi Apple w iPhone’ach. Bo w smartfonie Apple’a mamy oddzielne przyciski do włączania urządzenia i odblokowywania go, w którym znajduje się skaner linii papilarnych. W Sony przycisk włączania, odblokowania oraz skanowania opuszka palca to jedna rzecz. I super.

Przycisk ten oczywiście umieszczony jest na boku urządzenia i używa się go w dokładnie ten sam sposób jak dotychczas, gdy chcemy odblokować urządzenie. Sprytne.

sony mobilna foto

Wróćmy jednak do mobilnej fotografii, która ma być główną marketingową lokomotywą nowego flagowca Sony. W szczegółach napisze o niej zapewne nasz spec od foto Marcin Połowianiuk, ja powiem tylko tyle, że Sony chwali się najszybszym autofocusem na rynku (0,003 sekundy), 5 x zoomem bez żadnej utraty jakości zdjęcia oraz doskonałą jakością zdjęć wykonanych w warunkach słabego oświetlenia.

Sprawdzimy, to ocenimy. Na dziś warto odnotować, że jeden z liderów fotografii mobilnej, którego podzespoły znajdują się w wielu smartfonach innych producentów mocno stawia na fotografię we własnym flagowcu. Potwierdził to zresztą CEO Sony, Kazuo Hirai, który wyjawił, że w zeszłym roku jego firma zainwestowała 1,5 mld euro w badania i rozwój mobilnej fotografii. To 5 razy więcej niż wcześniejszy budżet i znacznie więcej, niż wydaje konkurencja.

sony ifa xperia 2

Co jeszcze można powiedzieć o nowych Xperiach Z5?

To wciąż to samo wzornictwo, które od lat znamy w smartfonach Sony - szkło po obu stronach, metalowa obwoluta, która utrzymuje przednią i tylną ścianę urządzenia.

Nowe Xperie Z5 występują w trzech wersjach: podstawowej, z mniejszym ekranem (4,6 cala) w wersji Compact oraz z większym ekranem (5,5 cala) obsługującym technologię 4K.

son ifa xperia z5

I dla mnie najważniejsza informacja - Sony obiecuje 2 pełne doby działania nowych smartfonów na jednym ładowaniu. Naprawdę bardzo, bardzo chciałbym aby była to prawda.

sony xperia z5 premium

PS Przy okazji poznaliśmy polskie ceny nowych smartfonów Sony. Oto one:

REKLAMA
  • Sony Xperia Z5 - 2999 zł
  • Sony Xperia Z5 Compact - 2599 zł
  • Sony Xperia Z5 Premium - 3999 zł

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA