REKLAMA

Sony Xperia Z5 - pierwsze wrażenia Spider’s Web

Wkrótce po konferencji Sony przed oficjalnym otwarciem targów IFA 2015 mieliśmy okazję chwilę pobawić się nowym flagowym smartfonem od Sony - Xperia Z5. Oto nasze pierwsze wrażenia.

02.09.2015 17.44
Sony Xperia Z5 – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Dla postronnego obserwatora, smartfon Sony Xperia Z5 może wyglądać identycznie jak poprzednik. Nie będzie to odosobnione wrażenie - nowy flagowiec wykorzystuje ten sam pomysł wzorniczy co poprzednie modele, w tym Z3 oraz Z4. Wciąż mamy tu więc połączenie szkła i metalu.

Czy to dobry pomysł?

Sony Xperia Z5, 3

Wahamy się w ocenie. Z jednej strony rozumiemy tę decyzję - smartfony Sony wyrobiły sobie markę odpowiednim, różnym od konkurentów wyglądem. Ba, wielu mniejszych producentów smartfonów, w tym także polskie marki, próbują kopiować ten styl. Dla fanów tego designu nie będzie więc wątpliwości - to wciąż Xperia, tyle że z lepszymi parametrami, ulepszoną technologią mobilnej fotografii oraz ciekawie zaimplementowanym czytnikiem linii papilarnych.

Z drugiej strony, dziś, aby się wyróżnić na zatłoczonym rynku smartfonów stale trzeba ulepszać nie tylko bebechy techniczne, ale także wygląd, wzornictwo i branding urządzeń. Zostają trzeci, czy nawet czwarty rok z rzędu z tym samym pomysłem wzorniczym, Sony wyklucza się z wyścigu. Widzimy co robi Samsung, który co dwa lata odświeża gruntownie wygląd swojej flagowej linii Galaxy S. Widzimy co robi Apple, którego iPhone co dwa lata zyskuje zupełnie nowy design.

Nie mam jednak wątpliwości, że mimo braku przesadnych innowacji w wyglądzie smartfonów, Sony Xperia Z5 wciąż wygląda świeżo i na czasie.

Sony Xperia Z5, 1

Świetnym pomysłem jest wykorzystanie czytnika linii papilarnych w przycisku „power”. W ten sposób Sony łączy trzy funkcje w jednym: włączanie urządzenia, odblokowania go oraz aktywowanie via skin linii papilarnych. Przy okazji przycisk wygląda zupełnie zwyczajnie. Do tej pory chyba nikt inny na to nie wpadł. Ciekawe.

Sony obiecuje także znacznie zwiększoną żywotność na jednym ładowaniu baterii. Co ciekawe, ma się to odbywać bez kompromisu w postaci zwiększonej grubości urządzenia.

To powiedziawszy zapraszamy na krótkie wideo prezentujące nową Xperię Z5.

REKLAMA

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA