REKLAMA

Tak, Skype nie działa. Nie, nie tylko u ciebie

Kto swoją komunikację, czy to prywatną czy służbową, opiera głównie na komunikatorze Microsoftu - Skypie, może nie zaliczyć tego poniedziałku do udanych. Osoby odpowiedzialne za tę usługę oficjalnie potwierdziły trwającą aktualnie awarię, uniemożliwiającą korzystanie z podstawowych funkcji. 

21.09.2015 11.42
Skype nie działa
REKLAMA
REKLAMA

Problem jest o tyle poważny, że odcina nas od jednej z najcześciej wykorzystywanych zastosowań Skype'a - dzwonienia. W wyniki błędu, który nie został szczegółowo opisany, użytkownicy nie są w stanie zmienić swojego statusu z "Niedostępny" na "Dostępny", nawet jeśli posiadają odpowiednie i prawidłowo działające połączenie sieciowe.

W rezultacie osoby z ich listy kontaktów widzą ich właśnie jako "Niedostępnych" i nie mogą inicjować połączenia głosowego ani połączenia wideo z nimi.

Przedstawiciele Skype'a zastrzegają jednak, że problem nie dotyczy bez wyjątku wszystkich użytkowników usługi. Ma on występować jedynie "w niektórych przypadkach".

Nie określono przy tym, od czego zależy to, czy problem pojawia się czy też nie.

REKLAMA

Nie wiadomo niestety jak wiele osób dotknął problem, ani jak szybko zostanie on rozwiązany. Doniesienia dochodzą jednak z całego świata, w związku z czym można zakładać, że jest to awaria o skali globalnej. Według oficjalnych zapewnień poprawka zostanie udostępniona "jak najszybciej", choć nie wiadomo jeszcze w jakiej dokładnie formie.

* Grafika: Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA