REKLAMA

Tak wygląda pierwszy na świecie odtwarzacz płyt Ultra HD Blu-Ray. Od Samsunga

Samsung podczas konferencji prasowej na IFA 2015 chwalił się głównie tematem Internetu Rzeczy, ale drugim ważnym punktem programu były urządzenia TV. Panie i panowie, w końcu poznaliśmy pierwszy odtwarzacz Ultra HD Blu-Ray!

03.09.2015 16.00
Tak wygląda pierwszy na świecie odtwarzacz płyt Ultra HD Blu-Ray. Od Samsunga
REKLAMA
REKLAMA

Samsung pochwalił się, że obecnie 50% sprzedawanych telewizorów UHD to telewizory zakrzywione. Odbiorcy polubili ten trend i wygląda na to, że krzywizny zostaną z nami na dłużej. Szczególnie, że kolejne sprzęty zrywają z prostymi liniami.

Tak też jest w przypadku nowego odtwarzacza płyt Ultra HD Blu-Ray. Sprzęt oczywiście obsługuje rozdzielczość Ultra HD, a więc czterokrotnie większą od Full HD znanego z Blu-Ray. Odtwarzacz ma być wyposażony w zaawansowane algorytmy upscalingu, dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć w Ultra HD także materiał ze zwykłych płyt Blu-Ray. Treści obejrzymy w 60 kl/s.

Sprzęt obsługuje technologię HDR, 10-bitową głębię kolorów i kodek HEVC. Jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość strumieniowania obrazu z płyty Ultra HD Blu-Ray do innych urządzeń w domu. Mamy tu także opcję „disc to USB”, choć na razie Samsung nie zdradził, jak będzie ona działać.

Odtwarzacz będzie nosił oznaczenie UBD-K8500 i trafi na półki sklepowe na początku przyszłego roku. Cena jeszcze nie jest znana.

Wszystkie telewizory UHD i SUHD Samsunga otrzymają wsparcie HDR

Kolejną ważną wiadomością jest fakt, że Samsung zapewni wsparcie technologii HDR we wszystkich swoich telewizorach serii UHD i SUHD.

DSC00213

Dodatkowo firma pochwaliła się partnerstwem z najważniejszymi dostawcami treści wideo na świecie – w tym Internetowymi (Netflix, Hulu), jak i stacjonarnymi (NP. Canal+). Na mocy współpracy powstał pierwszy kanał telewizyjny, który będzie nadawał materiał Ultra HD 24 godziny na dobę. Nosi on nazwę UHD1, dostarczy go Astra, a będzie dostępny w Niemczech, już od jutra.

Na targach zobaczyliśmy też rozszerzone portfolio nowych głośników Wireless 360°

Dźwięk w specjalnie przygotowanym pokoju, wydobywający się z tych urządzeń był doprawdy powalający. Nie dziwię się, że urządzenia tej serii zyskują tak przychylne recenzje. Teraz do rodziny głośników dołączają modele R5, R3 i R1.

REKLAMA

Samsung nie mógł też pominąć swojej nowej usługi Gamefly, czyli streamingu gier wprost z chmury, umożliwiającego granie w wiele pecetowych tytułów na telewizorach Samsunga, bez potrzeby posiadania PC-ta, czy konsoli.

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA