Tech  / Felieton

Kliknąłem w reklamę “profesjonalnej, nielegalnej pomocy medycznej” i nie żałuję

164 interakcji
dołącz do dyskusji

Wchodząc na Wykop zauważyłem taką reklamę: “Profesjonalna, nielegalna pomoc medyczna. Szybko i dyskretnie”. Zaintrygowała mnie na tyle, że kliknąłem. I nie żałuję.

Pierwsza myśl po przeczytaniu nagłówka, to podejrzenie, że na Wykop znowu ktoś przemycił jakąś reklamę. Znowu, bo ostatnio Sekurakowi udało się wykorzystać podatność na XSS i zamieścić na Wykopie własną reklamę.

wykop-doktor-pośpiech
Reklama widoczna na łamach Wykop.pl

Kliknąłem w reklamę, która obiecywała bezbolesne usuwanie kul każdego kalibru, leki na receptę bez recepty i zwolnienia na życzenie. Wtedy załadowała się strona drwilhelmpospiech.pl na której widniał napis:

Widzę, że chcesz zostać moim pacjentem… To możliwe, ale musisz mieć nazwisko polecającego… Wejdź na stronę 8211 pośpiech jest wskazany

Kliknąłem znowu. I zostałem poproszony o zapukanie kołatką.

Widzę, że naprawdę Ci zależy… Pośpiech jest wskazany! Skoro tak, zapukaj kołatką

Kliknąłem ponownie. Tym razem musiałem podać nazwisko osoby, która mnie przysłała. Nie wiedziałem co wpisać, bo za pierwszym razem przegapiłem wskazówkę umieszczoną na jednej z poprzednich stron.

Po podaniu poprawnej odpowiedzi wylądowałem na... Facebooku.

A dokładniej na profilu TVN 7, gdzie zamieszczony został trailer serialu Rush, w którym główny bohater, jak się można już domyślić, oferuje nielegalne usługi lekarskie.

Oprócz kreacji reklamowej na Wykopie stacja TVN 7 przygotowała również wizytówkę doktora Wilhelma Pośpiecha w serwisie Znany Lekarz.

Przyznaję, bardzo dobry pomysł na promocję nowego serialu w Sieci.

Gratuluję świetnie przeprowadzonej akcji, która intryguje i angażuje internautów. Dobra robota!

* Zdjęcie: Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst