REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Koniec problemów z oddawaniem małych kwot pożyczanych znajomym. PayPal ma na to sposób

Ile razy zdarza się, że pożyczamy od najbliższych znajomych czy rodziny jakieś malutkie kwoty na drobiazgi? Tu kilka złotych na kawę, tam zabrakło nam pieniędzy w barze i kumpel postawił… podobno na świecie wartość takich długów to ponad 51 miliardów dolarów! Dlatego PayPal przedstawił rozwiązanie, które pomoże łatwo je spłacać.

07.09.2015
9:19
Trustly
REKLAMA
REKLAMA

PayPal Me to rozwiązanie korzystne i dla zadłużonego, i dla tego, który pożyczył pieniądze. Przede wszystkim redukuje on niezręczność sytuacji, gdy musimy się przypomnieć o zadłużeniu, oraz ułatwia oddanie konkretnej kwoty.

W praktyce oznacza to tyle, że z pomocą aplikacji PayPala od teraz możemy wysyłać sobie pieniądze bezpośrednio, z pomocą spersonalizowanych linków - np. wybierając swoje imię: PayPal.Me/Lukasz.

Wybieramy osobę do której wysyłamy pieniądze, ustalamy konkretną kwotę i cel przelewu. Działa to również w drugą stronę - możemy taki link na konkretną kwotę udostępnić i dana osoba będzie tylko musiała w niego kliknąć, żeby oddać nam pożyczone pieniądze.

paypal-me-2

Nie trzeba zatem już podawać numerów konta, czy „przeliczać gotówki pod stołem”, a jedynie posiadać aktywne konto na PayPalu.

REKLAMA

PayPal Me jest pierwszą usługą płatności Peer 2 Peer (P2P), która od razu w chwili wprowadzenia trafi aż na 18 rynków, w tym i do Polski. Jest ona w pełni darmowa, a ze względu na prostotę i spersonalizowany charakter może być używana nie tylko do oddawania sobie pieniędzy, ale np. do zrzutek na prezent dla znajomego.

Teraz nic tylko czekać, aż wszyscy nasi znajomi dowiedzą się o nowej funkcji i przypomną sobie o tych wszystkich nieoddanych złotówkach…

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA