REKLAMA

Funkcjonalna hybryda z Windowsem za 949 zł? Polska firma pokazała, że to możliwe

Polski dystrybutor urządzeń mobilnych, Kruger&Matz, wprowadził do swojej oferty nowy tablet z systemem Windows. Model EDGE 1083 cechuje się rozsądną specyfikacją techniczną oraz przemyślaną stacją dokującą w formie klawiatury, której do tej pory brakowało tanim urządzeniom mobilnym.

10.09.2015 18.43
Funkcjonalna hybryda z Windowsem za 949 zł? Polska firma pokazała, że to możliwe
REKLAMA
REKLAMA

Nie miałem jeszcze tego urządzenia w swoich rękach, więc nie mogę wypowiedzieć się na temat jego jakości wykonania. Jednak po dotychczasowych urządzeniach Kruger&Matz można się spodziewać, że sprzęt nie odmówi współpracy w nieodpowiednim momencie.

Obudowa urządzenia została pokryta gumowym tworzywem, dzięki czemu tablet zyska na wytrzymałości i nie będzie wyślizgiwał się z rąk. Lokalni producenci i dystrybutorzy urządzeń mobilnych nie cieszą się najlepszą renomą, ale firma z Garwolina jest wśród nich wyjątkiem. Wraz z myPhone'em pokazuje, że polskie sprzęty mogą działać po prostu dobrze.

Nie zaskakuje specyfikacja techniczna, która jest standardowa i wystarczająca do codziennej pracy.

Urządzenie zostało wyposażone w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F oraz 2 GB pamięci RAM. Z kolei dane można zapisywać na 32 GB pamięci flash, którą da się rozbudować za pomocą kart microSD. Sprzęt ma 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Oprócz tego, jak wszystkie małe urządzenia z systemem Windows 8, wraz z nim otrzymuje się roczną licencję na pakiet biurowy Office 365 oraz 1 TB miejsca na dysku w chmurze OneDrive.

krugermatz-edge-1083

Jeśli chodzi o możliwości sprzętu, trudno jest się do czegokolwiek przyczepić. Oprócz standardowych portów microUSB, USB, a także modułów WiFi 802.11n oraz Bluetooth 4.0, tablet został wyposażony w port miniHDMI umożliwiający podłączenie monitora. Dzięki temu możliwe będzie zamienienie go w komputer stacjonarny lub wykorzystanie podczas prezentacji. W każdym razie jest to bardzo przydatne rozszerzenie możliwości tego tabletu.

Jednak to, co zwraca największą uwagę to dołączana do tabletu klawiatura. Do tej pory tego typu urządzenia były wyposażone w klawiaturę w formie miękkiej obudowy, której używanie na niestabilnej powierzchni było dosyć karkołomne. Teraz Kruger&Matz zdecydował się na zastosowanie klawiatury, w którą wpinany jest tablet. W ten sposób można łatwo zamienić go w miniaturowego laptopa, którego można używać nawet w trudnych warunkach.

Do tej pory taka klawiatura była dostępna tylko w drogich tabletach. Warto docenić, że pojawiło się w urządzeniu kosztującym zaledwie 949 zł.

Osoby, które chcą używać tabletu w domowych warunkach, mogą za 229 zł dokupić do niego stację dokującą KM1080D. Umożliwia ona podpięcie tabletu do sieci za pomocą kabla Ethernet. Oprócz tego dodaje cztery dodatkowe porty USB 2.0 oraz pozwala na instalację dysku w rozmiarze 2,5”.  Rozwiązanie to spodoba się przede wszystkim osobom, które chcą używać tabletu nie tylko jako urządzenia mobilnego, ale też komputera stacjonarnego.

krugermatz-edge-1083
REKLAMA

Choć nowy model Kruger&Matz nie powala specyfikacją, zdecydowanie wystarczy mniej wymagającym użytkownikom, którzy używają komputera do przeglądania sieci i zadań biurowych. Spodoba się też osobom, które dysponują wydajną maszyną do zastosowań domowych, ale szukają małego, taniego oraz użytecznego sprzętu do używania w terenie.

Bliżej modelowi EDGE 1083 przyjrzymy się już 24 września, podczas konferencji prasowej połączonej z premierą nowych urządzeń. Kruger&Matz zaprezentuje wtedy nie tylko tę hybrydę, ale również aktywne kolumny głośnikowe oraz nowy, flagowy smartfon - Live 3.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA