REKLAMA

Popatrzcie na te liczby - iOS właśnie zmasakrował Androida. Przykry to widok

System iOS 9 doczekał się już premiery. Aktualizację mogą pobierać posiadacze wszystkich urządzeń, na których dostępny był iOS 8. Dowiedzieliśmy się już, na ilu sprzętach nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego została pobrana w przeciągu 24 godzin i możemy to porównać do wyniku Androida.

18.09.2015 19.01
iOS 9 już na 12% urządzeń w 24h. Lollipop niech się wstydzi
REKLAMA
REKLAMA

iOS 9 to najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple'a dla iPhone’ów, iPadów i iPodów touch. Tradycyjnie aktualizacja zmieniająca numerek wersji oprogramowania udostępniona została we wrześniu, na chwilę przed premierą nowych telefonów.

W tym roku żadne z urządzeń nie zostało porzucone przez producenta - wsparcie dostał nawet wydany w 2011 roku iPhone 4s.

apple-iphone-ios-9-8

Na chwilę przed premierą iOS 9 z najnowszej wówczas wersji oprogramowania oznaczonej numerem 8 korzystało 87 proc. posiadaczy sprzętów mobilnych Apple'a. Wszystkie starsze wersje systemu zainstalowane były na zaledwie 13 proc. sprzętów.

W przypadku systemu Apple'a adopcja zawsze przebiega bardzo szybko. iOS 9, jak można przeczytać w serwisie MacRumors, w przeciągu pierwszej doby od udostępnienia aktualizacji trafił do aż 12 proc. urządzeń, na których można go zainstalować.

Dojście do takiego samego wyniku w przypadku Lollipopa zajęło Google'owi… 5 miesięcy.

To porównanie jest porażające, nawet jeśli wie się doskonale jakie są przyczyny fragmentacji. W przypadku Apple'a z nowości mogą skorzystać od razu prawie wszyscy klienci i co ważne - decydują się na to.

apple-iphone-ios-9-4

Tempo przyjmowania się nowego systemu jest podobne jak rok temu w przypadku iOS 8. Wiele osób obawiało się jednak , że po zeszłorocznej wpadce Apple w tym roku użytkownicy będą ostrożniejsi i przed rzuceniem się na aktualizację będą czekać.

W przypadku iOS 8 jedna mała aktualizacja udostępniona po premierze wyłączała w nowych iPhone’ach, o ironio, funkcję dzwonienia.

To jednak nie zniechęciło użytkowników. Warto też dodać, że w tym roku aktualizację znacznie łatwiej wykonać zwłaszcza na urządzeniach z 16 GB pamięci wewnętrznej.

REKLAMA

Rok temu często trzeba było usuwać aplikacje lub robić uaktualnienie do iOS 8 przez iTunes. Paczka z iOS 9 jest jednak 3,5 razy mniejsza niż z ta poprzednią wersją i waży 1,3 GB.

Inna sprawa, że chwalenie się tym przez Apple, które kasuje 100 dolarów lub euro więcej za telefony w wersji z 64 GB pamięci, jest strasznie cyniczne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA