Social media  / News

Tak, tak, Facebook nie działa

Picture of the author
100 interakcji
dołącz do dyskusji

Nie panikujcie! To nie nieopłacony rachunek, to nie wasz dostawca internetu leci sobie w kulki, to nie przegryziony przez kota kabel. Facebook po raz kolejny w przeciągu ostatnich kilku dni zaliczył awarię, ale pewnie zaraz wszystko wróci do normy.

Facebook to największy portal społecznościowy świata, z którego miesięcznie korzysta aż 1,5 mld ludzi. Nic więc dziwnego, że przy globalnej awarii następuje globalne poruszenie, a wiele osób zaczyna nerwowo klikać F5 na klawiaturze.

To nie pierwszy raz w ostatnich kilku tygodniach, kiedy Facebook wysiadł wszystkim. Tym razem awaria wygląda na poważną, bo do serwisu nie można się zalogować ani przez przeglądarkę internetową, ani przez aplikacje mobilne.

Próba otwarcia strony na komputerze skutkuje albo komunikatem o błędzie, albo załadowaniem wyłącznie górnej belki. Nie widać lewej belki nawigacyjnej ani treści postów. Nie da się też skorzystać z Messengera.

W takich sytuacjach problematyczne może być skorzystanie z wtyczki Facebook Connect. Wiele osób w ten sposób loguje się do innych aplikacji i usług, do których właśnie stracili dostęp. Warto temu zapobiegać.

Warto też pamiętać, że mimo korzystania na co dzień z tego wygodnego rozwiązania jaki jest Facebook Connect można wygenerować sobie dodatkowe hasło, które się przyda w takich sytuacjach jak dzisiaj.

Aktualizacja (18:45): Tak, tak, Facebook już działa. Choć niektórym użytkownikom z drobnymi problemami. 

* Grafika: Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst