REKLAMA

Na to czekali kibice! Eleven Sports od dziś w nc+

Sportowe kanały Eleven i Eleven Sports, które tego lata zadebiutowały w Internecie, trafiają właśnie do platformy nc+. To dobra wiadomość dla fanów futbolu, a zwłaszcza tych, którzy chcą obejrzeć ligę hiszpańską, włoską lub francuską.

18.09.2015 10.58
eleven sports
REKLAMA
REKLAMA

Eleven Sports Network to nowy globalny gracz, oferujący obecnie dwa kanały sportowe, które dotychczas można było oglądać w Internecie. W Polsce były one dostępne od sierpnia na stronie Eleven Sports Network jak i w serwisie Player.pl. Od dziś oba kanały platformy - Eleven i Eleven Sports – można oglądać także w platformie nc+.

Dla kogo Eleven Sports Network?

Począwszy od 18 września oba kanały Eleven Sports Network są dostępne w patformie nc+, co dyrektor platformy ds. sportu, Michał Jarocki, komentuje następującymi słowami:

Kanał Eleven jest dostępny w dekoderze nc+ na pozycji 127, a Eleven Sports na 128. Do 15 października oba kanały są dostępne bezpłatnie dla abonentów, którzy mają wykupiony pakiet Canal+. Co będzie później? Nie wiadomo. Cena oraz warunki dostępu po promocyjnym okresie nie zostały jeszcze ustalone.

Co zobaczymy na kanałach Eleven?

Kanał Eleven jest poświęcony piłce nożnej i oferuje transmisje najważniejszych lig europejskich: hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A TIM, francuskiej Ligue 1, jak również szkockiej SPFL, belgijskiej Jupiler Pro League oraz mecze FA Cup.

eleven

Drugi z kanałów, Eleven Sports, pokaże mecze, które nie zmieściły się w ramówce Eleven, ale także inne dyscypliny sportowe. Obejrzymy m.in. turniej koszykarzy EuroBasket 2015, rozgrywki NFL, turnieje tenisowe ATP 250, a także Velux EHF Champions League.

Eleven Sports Network udostępnia ponad 2000 godzin relacji na żywo, serwisy informacyjne, analizy ekspertów oraz programy przygotowywane lokalnie. Wszystkie materiały zawierają polski komentarz.

To bardzo ważna wiadomość dla klientów nc+, którzy ostatnimi czasy mogli czuć się oszukani

W ostatnim czasie widać było mocne napięcia między platformą Eleven, a nc+. Ta ostatnia straciła prawa do pokazywania rozgrywek ligi włoskiej, francuskiej i hiszpańskiej, bowiem zostały one wykupione właśnie przez Eleven Sports Network.

Zapowiadało się na to, że abonenci nc+ będą zmuszeni oglądać internetowe kanały grupy Eleven jeśli chcieliby na bieżąco śledzić mecze chociażby Barcelony czy Realu. Mało brakowało, żeby nc+ straciła także prawa do pokazywania polskiej Ekstraklasy, ale ostatecznie to nc+ wykupiła prawa do rozgrywek Polaków.

REKLAMA

Dla klientów nc+ był to duży szok, bowiem platforma dotychczas przyciągała klientów sportem. Nic dziwnego, że utrata ważnych europejskich lig zaowocowała oburzeniem abonentów.

Jak to możliwe, że nowy gracz na polskim rynku spowodował takie zamieszanie? Eleven Sports Network ma bowiem duże zaplecze. To globalny projekt, który działa obecnie na 5 rynkach, na których łącznie oferuje 9 kanałów sportowych. Kanały można oglądać w Polsce, Belgii, Malezji, Singapurze i Luksemburgu. Platforma należy do grupy kapitałowej The Channels Co Ltd., a jednym z jej dyrektorów jest Ralf Manthey, który uruchamiał w Polsce kanały RTL7 i SportKlub.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA