REKLAMA

Poznaj nowe funkcje w Dokumentach Google, które znacznie ułatwią pracę biurową

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Google zaprezentował kilka ciekawych funkcji, które znacznie ułatwią odrabianie prac domowych oraz tworzenie prac pisemnych przy użyciu popularnego internetowego pakietu biurowego.

03.09.2015 11.22
Poznaj nowe funkcje w Dokumentach Google, które znacznie ułatwią pracę biurową
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza nowość to możliwość korzystania z przeglądarki Google podczas tworzenia dokumentu tekstowego przy użyciu aplikacji Dokumenty Google dla Androida.

Dzięki temu nie trzeba wychodzić z aplikacji i rozpraszać się. Wystarczy skorzystać z wbudowanej w aplikacji wyszukiwarki, znaleźć interesujące informacje i dodać je za pomocą kilku uderzeń palca.

Kolejna interesująca funkcja to możliwość dyktowania tekstu za pomocą głosu.

Funkcja ta występuje w czterdziestu językach, ale w języku polskim nie działa szczególnie dobrze. Mimo że mówię całkiem wyraźnie, zdarza się jej gubić końcówki słów. Dodatkowo, nie radzi sobie ona ze znakami interpunkcyjnymi.

Google także wprowadził możliwość szybkiego podejrzenia ostatnich zmian w dokumentach.

Funkcja ta spodoba się przede wszystkim osobom, które w grupie pracują nad jednym dokumentem. Jeśli osobami tymi będą nauczyciele, powinni oni zdecydować się na instalację rozszerzenia umożliwiającego szybkie udostępnienie pliku do całej klasy.

REKLAMA


Kolejne, mniejsze zmiany wprowadzone w Dokumentach Google to nowy wygląd aplikacji Formularze Google. Jednocześnie wprowadzono wiele szablonów do dokumentów, arkuszy i prezentacji. Dzięki temu łatwiejsze będzie dopasowanie ich wyglądu do aktualnych potrzeb. Dodano też automatyczny podgląd danych, dzięki któremu można szybko wyświetlić w przystępnej formie dane znajdujące się w tabelkach i lepiej je zrozumieć.

* Zdjęcie pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA