REKLAMA

Stało się! BlackBerry potwierdza produkcję smartfonu z Androidem

Niektórzy do ostatniej chwili liczyli, że to nieprawda. Niektórzy prawdopodobnie nadal będą szli w zaparte twierdząc, że to co się dzieje, wcale nie ma miejsca. Zostawmy ich jednak z boku i powiedzmy to głośno: BlackBerry robi smartfony z Androidem. Oficjalnie.

25.09.2015 11.18
BlackBerry oficjalnie potwierdza: robimy smartfon z Androidem
REKLAMA
REKLAMA

Informację tę podał przed chwilą nie kto inny, jak samo BlackBerry, wraz z publikacją informacji finansowych za drugi kwartał roku fiskalnego 2016. Czego możemy się spodziewać i na co mogą liczyć osoby, które nadal chcą pozostać przy sprzęcie tego producenta?

Zgodnie z deklaracjami BlackBerry, jeszcze w tym roku zadebiutuje nowsze sztandarowe urządzenie (a nie jak sugerowali niektórzy - dodatek do oferty), nazwane - zgodnie z ostatnimi plotkami - BlackBerry Priv. Smartfon ma oczywiście pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Google'a, wykorzystując przy tym wszystko, co Android i jego ekosystem są w stanie zaoferować. Priv ma być przy tym propozycją skierowaną także dla tych, którzy szczególnie zainteresowani są prywatnością i bezpieczeństwem danych, choć kanadyjska firma zaznacza, że chodzi tu głównie o tych, którzy korzystają z BES.

Niestety nie podano większej liczby informacji, w tym dotyczących dokładnej daty premiery, ceny czy dodatkowych możliwości. Tego mamy dowiedzieć się w ciągu nadchodzących tygodni.

REKLAMA

Decyzji o wybraniu Androida jako systemu operacyjnego dla swojego kolejnego, a być może kolejnych smartfonów, trudno się dziwić. W ostatnim kwartale byłemu gigantowi rynku mobilnego udało się sprzedać zaledwie 800 tys. urządzeń ze swoim logo.

Jednocześnie BlackBerry zapowiada, że Priv z Androidem nie oznacza zakończenia prac nad BlackBerry 10 czy porzucenia wsparcia dla urządzeń z tym systemem operacyjnym. Platforma ta ma być stale rozwijana, a jej kolejna wersja, oznaczona jako 10.3.3. ma zadebiutować w marcu przyszłego roku. Kanadyjczycy jednak wyraźnie zaznaczyli, czego dotyczyć będzie przede wszystkim to wydanie - bezpieczeństwa i prywatności.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA