REKLAMA

Ta ogromna drukarka ma dać dom 4 miliardom ludzi

Zespół WASP (World’s Advenced Saving Project) zapowiedział Big Delta, czyli największą na świecie drukarkę 3D, która znajduje się we włoskim Rieti.

25.09.2015 13.08
Ta ogromna drukarka ma dać dom 4 miliardom ludzi
REKLAMA
REKLAMA

To ogromne urządzenie ma 12,2 m wysokości oraz 6,1 m średnicy. Sprzęt ten cechuje się jednak nie tylko ogromnymi wymiarami, ale też bardzo dużą energooszczędnością, ponieważ zużywa 100 W mocy. Oprócz tego ma ona wykorzystywać do budowy materiały pochodzące z najbliższego otoczenia.

Należą do nich między innymi kurz oraz błoto. Aspekty te sprawiają, że budowanie mieszkań przy użyciu tej drukarki będzie ekstremalnie tanie. Tym samym stworzone przy jej pomocy budynki będą mogły pomóc bardzo dużej liczbie potrzebujących osób.

Konstrukcja ta pozwala na szybkie budowanie prostych mieszkań, dzięki czemu może być wyjątkowo przydatna w razie katastrofy żywiołowej. W przyszłości Big Delta ma służyć też do tworzenia zwykłych mieszkań. Podobne modele mieszkań są już projektowane i drukowane w Dubaju oraz w Chinach.

Twórcy drukarki przewidują, że do 2030 roku drukarki takie pomogą 4 miliardom ludzi na całym świecie, którzy nie mają odpowiednich warunków mieszkaniowych. Tym samym udowodnią oni, że nowe technologie mogą przysłużyć się wielu osobom i doprowadzić do poprawy poziomu życia w najbiedniejszych rejonach świata.

REKLAMA

Brakuje tylko rozwiązań, które umożliwią tworzenie z różnego rodzaju odpadów materiału do drukarek 3D. Tym samym rozwiązane zostałyby dwa poważne problemy. Gdy jeszcze uda się stworzyć promowane przez Billa Gatesa toalety niewymagające użycia wody, zaś azjatyccy naukowcy ukończą prace nad syntetycznym jedzeniem każdy będzie miał zapewniony dach nad głową, jedzenie i odpowiednie warunki sanitarne.

Tym samym nasza planeta stanie się o wiele lepszym miejscem niż jest obecnie. Mam nadzieję, że uda mi się doczekać tych czasów, a twórcy Big Delta przyczynią się do poprawy warunków na świecie. Bardzo tego życzę nie tylko im, ale wszystkim ludziom

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA