REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten gadżet podbije serca wszystkich fanów Gwiezdnych wojen

Jeśli jesteście fanami Star Wars i kojarzycie robota-kulkę Sphero sterowanego telefonem komórkowym, będziecie w siódmym niebie. Firma postanowiła przygotować specjalną edycję swojego gadżetu przypominającą droida BB–8 będącego maskotką Przebudzenia Mocy, czyli siódmego epizodu Gwiezdnych wojen. Sprawdziliśmy zabawkę w praktyce i już wiemy, kiedy i w jakiej cenie trafi ona do Polski.

04.09.2015
19:36
Ten gadżet podbije serca wszystkich fanów Gwiezdnych wojen
REKLAMA
REKLAMA

Disney świetnie radzi sobie z promocją nadchodzących Gwiezdnych wojen. Na targach IFA pojawiło się nawet całe stoisko Star Wars, gdzie szał wzbudza robot firmy Sphero - zdalnie sterowany droid BB–8 będący maskotką zapowiedzianego na grudzień filmu J.J. Abramsa.

Wygląda na to, że BB–8 będzie w nowych epizodach Gwiezdnych wojen odpowiednikiem R2D2 z dwóch pierwszych trylogii. Chociaż do premiery filmu pozostały jeszcze trzy miesiące, to już w przyszłym miesiącu wszyscy fani będą mogli kupić miniaturkę BB–8.

star-wars-sphero-bb-8

BB–8 od Sphero ma wymiary piłki tenisowej, a i tak nie będzie tani. Niestety replika o rozmiarach 1:1 kosztowałaby dziesiątki tysięcy dolarów, więc Sphero i Disney zdecydowali się wprowadzić do sprzedaży miniaturkę tej pociesznej kulki z latającą główką.

Głowa zabawkowego BB–8 łączy się z podstawą w formie pomarańczowo-białej plastikowej kuli za pomocą magnesów. Zabawka wydaje charakterystyczne odgłosy i ładowana jest bezprzewodowo. Kontroluje się ją za pomocą aplikacji mobilnego do Androida lub iOS.

BB–8 przypomina trochę zdalnie sterowane samochodziki, ale robot potrafi uczyć się otoczenia podobnie do odkurzaczy takich jak iRobot Roomba. Zabawka ma mieć zasięg to 30 metrów i osiągać szybkość 5 mil na godzinę. Czas pracy to 4 godziny, a czas ładowania - 3 godziny.

BB–8 powstał… przypadkiem. Bob Iger z Disneya pokazał twórcom startupu Sphero zdjęcie droida i spytał, czy byliby w stanie coś takiego zrobić. Jak się okazuje stanęli oni na wysokości zadania, a mierzący 10 cm BB–8 niedługo wejdzie do sprzedaży.

W Polsce będzie można kupić BB–8 już w połowie września w wielu sklepach, gdzie dziś można kupić Sphero. Jego dystrybucją zajmie się Alstron w ramach iCorner. Na liście 30-tu sklepów znalazły się między innymi Saturn, Media Markt, iSpot i Cortland.

Smuci mnie jedynie cena zabawkowego BB–8 wynosząca aż 699 zł… no, ale mam jeszcze przed premierą filmu urodziny!

REKLAMA

Współpraca: Maciej Gajewski

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA