Tech  / News

Znamy sposób Asusa na podbicie rynku smartzegarków. ZenWatch 2 będzie ekstremalnie tani

Na berlińskiej konferencji Asusa nie zabrakło nowych urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety oraz inteligentne zegarki. Tajwańska firma przeprowadza ofensywę na wszystkich możliwych polach i widać to już na pierwszy rzut oka.

Najbardziej oczekiwanym sprzętem przedstawionym przez Asusa był zegarek ZenWatch 2. Jest on wyposażony w wyświetlacz AMOLED, procesor Snapdragon 400, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci flash oraz moduły Wi-Fi i Bluetooth 4.1. Jego czas działania ma wynosić dwa dni. Zegarek będzie dostępny w kolorach srebrnym, metalicznym oraz różowo-złotym.

Będzie on występował w wersjach z wyświetlaczem o przekątnej 1,6” lub 1,45”. Większa odmiana będzie mieć pasek o szerokości 22 mm, zaś mniejsza 18 mm. Będą się one też różnić ceną. Większy zegarek będzie kosztował 149 euro, zaś mniejszy 169 euro. Ceny te są wyjątkowo atrakcyjne, dlatego można spodziewać się, że nowy ZenWatch szybko stanie się hitem.

ZenFone Zoom

Oprócz tego Asus ponownie zaprezentował ZenFone Zoom, czyli model ZenFone’a 2 wyposażony w trzykrotny zoom optyczny. Tak jak poprzednik, będzie on wyposażony w procesor Intel Atom, 4 GB pamięci RAM DDR3 oraz maksymalnie 128 GB pamięci flash. Zastosowano tu też 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Póki co niewiele wiadomo o jakości jego aparatu, dlatego postaramy się, by na stoisko z urządzeniem wybrał się Marcin Połowianiuk i osobiście sprawdził, na co stać fotograficzny smartfon Asusa.

Śledź relację i bądź na bieżąco: IFA 2015 w Berlinie – live blog Spider’s Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst