Oprogramowanie  / News

Windows 10 doczekał się drugiej paczki poprawek. Możesz już ją pobrać

Picture of the author

Windows 10 doczekał się drugiej aktualizacji. Nie wprowadza ona istotnych zmian, ale w zamian za to poprawia istniejące błędy oraz łata luki bezpieczeństwa.

Paczka została oznaczona jako KB3081436. Aktualizacja naprawia błędy bezpieczeństwa znalezione w Microsoft Silverlight oraz Adobe Flash Player. Wraz z nią pojawiła się nowa wersja Windows Malicious Software Removal Tool oraz aktualizacja bazy wirusów dla wbudowanego w system Windows antywirusa Windows Defender. Mamy też nadzieję, że zlikwiduje ona między innymi błąd uniemożliwiający wielu użytkownikom zalogowanie się do Sklepu Windows.

Aktualizacja jest dostępna w Windows Update i powinna zainstalować się automatycznie.

Jeśli chcecie pobrać i zainstalować ją szybciej, należy wejść w Ustawienia, Aktualizacje i Zabezpieczenia oraz Windows Update. Tam można sprawdzić dostępność poprawek, a następnie je pobrać i zainstalować.

W ciągu kilku dni zapewne doczekamy się kolejnej paczki poprawek. Te mają pojawiać się regularnie, a zwieńczeniem pierwszego etapu prac nad Windows 10 będzie pojawienie się dużej aktualizacji rozwojowej o nazwie kodowej Redstone.

Nie masz jeszcze Windows 10 i zastanawiasz się czy warto aktualizować system? Sprawdź naszą recenzję i opinie blogerów Spider's Web.

Sprawdź również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst