Gry  / Artykuł

Czegoś ci brakuje w Wiedźminie 3? Skorzystaj z oficjalnego narzędzia do modowania gry

Picture of the author

Twórcy trzeciej części serii gier Wiedźmin 3: Dziki Gon nie dają o sobie zapomnieć. 16 darmowych dodatków DLC nie oznacza, że gracze nie będą mogli cieszyć się nową zawartością. Dzisiaj CD Projekt RED ogłosiło wsparcie dla tworzonych przez samych graczy nieoficjalnych modyfikacji dla swojej najnowszej gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest jedną z najlepszych gier, w jakie miałem okazję grać w przeciągu ostatnich kilku lat. Oczekiwania wobec produkcji Polaków były ogromne, ale CD Projekt RED stanął na wysokości zadania.

Co prawda premiera gry była dwukrotnie przekładana, ale twórcy wykorzystali ten czas i dostaliśmy - jak na grę RPG z otwartym światem - dopracowany produkt. W zamian za wydłużony czas oczekiwania twórcy udostępnili graczom 16 darmowych dodatków.

Darmowe DLC udostępniane były średnio co tydzień po premierze. Wśród nich znalazły się alternatywne ubrania dla trzech bohaterek, nowe animacje, zestawy ekwipunku i nowe zadania. Na ostatnie DLC, czyli tryb Nowa Gra Plus, jeszcze czekamy.

Dotychczas wydane DLC rozszerzające zawartość podstawowej wersji gry były darmowe, ale już duże dodatki opowiadające własną historię będą płatne.

Już w październiku pojawić ma się pierwszy z nich, a drugi zadebiutuje na wiosnę przyszłego roku.

Na oficjalnych dodatkach do podstawowej wersji gry się jednak nie skończy. Studio CD Projekt RED zapowiedziało dzisiaj oficjalnie wprowadzenie nowych możliwości modyfikowania plików gry. Udostępniono oficjalne narzędzie, które pozwoli na podmianę m.in. tekstur w grze na własne.

Narzędzie wyposażone zostało w opcję importu i eksportu, dzięki czemu gracze mają mieć możliwość zmieniania wyglądu obiektów w grze, a także podmienianie całych siatek - co pozwoli na stworzenie zupełnie nowych modeli.

Narzędzia modyfikacji nie będą ograniczały się do zmian wyglądu poszczególnych elementów.

Gracze będą mogli zmieniać statystyki i właściwości dostępnych przedmiotów oraz modyfikować skrypty odpowiedzialne za mechanikę gry.

Narzędzia do modyfikowania gry Wiedźmin 3: Dziki Gon można pobrać ze strony nexusmods.com. Można się spodziewać, biorąc pod uwagę popularność tego tytułu, że niedługo w sieci pojawi się mnóstwo nowych nieoficjalnych modyfikacji wykonanych przez fanów.

CD Projekt RED opowiedział trochę o modyfikacjach w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamespot. Okazuje się, że decyzja o udostępnieniu narzędzi zapadła po tym, gdy gracze przygotowali już pierwsze modyfikacje we własnym zakresie.

Udostępnione przez CD Projekt RED narzędzie do modyfikowania plików gry Wiedźmin 3: Dziki Gon to nie jest to jednak prosty edytor, z którego może skorzystać każdy. Powinni się zainteresować nim modderzy z doświadczeniem.

Niestety, jak na razie modyfikacje Wiedźmina 3 dostępne są tylko dla posiadaczy edycji pecetowej, a właściciele PlayStation 4 i Xbox One muszą obejść się smakiem. Na szczęście CD Projekt RED pracuje nad tym, by konsoli gracze również mieli dostęp do modów.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst