Sprzęt  / News

Niespodziewana decyzja - gracz, który odpuścił rynek pecetów, postanowił wrócić

123 interakcji
dołącz do dyskusji

Jakiś czas temu Sony ogłosiło, że wychodzi z biznesu komputerów osobistych i ostatecznie pozbyło się swojego działu produkującego laptopy VAIO. Rynek jednak nie lubi pustki i ta renomowana marka laptopów szybko wróciła na rynek.

Jej produkty można było jednak spotkać głównie na rynku japońskim i oferowała znacznie mniej modeli. Oprócz tego kreowała się na firmę rdzennie japońską, która cały proces tworzenia komputera, od projektowania po produkcję, przeprowadza w swoim kraju.

vaio 2

Teraz firma rozwija się i zamierza sprzedawać swoje komputery również za granicą. W pierwszej kolejności trafią one do stacjonarnego oraz internetowego sklepu Microsoftu.

Pierwszym modelem, który się w nich pojawi będzie Z Canvas kosztujący co najmniej 2200 dol.

W wywiadzie z Wall Street Journal ujawniono też, że w niedalekiej przyszłości firma zamierza sprzedawać cienkie laptopy z modemem LTE, gadżety ubieralne, automatyczne systemy produkcji oraz sprzęty wykorzystujące sztuczną inteligencję, w tym roboty.

vaio

VAIO zresztą już teraz produkuje dwunożne roboty dla firm trzecich, wykorzystując doświadczenie, jakie Sony zdobyło budując jednego z najgłośniejszych humanoidalnych robotów - Aibo.

Można spodziewać się, że komputery VAIO będą cieszyły się dużą popularnością ze względu na swoją dawną renomę. W końcu Sony VAIO były jednymi z najlepszych maszyn i obok modeli Della oraz biznesowych modeli HP tworzyły śmietankę światowego rynku komputerów PC.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst