Gry  / News

This War of Mine trafi na konsole nowej generacji i nie będzie to zwykły port

11 bit studios, znane za sprawą serii Anomaly, pokazało, że nie jest studiem jednego tytułu. This War of Mine to jedna z najlepszych polskich produkcji na rynku gier wideo, w którą do tej pory mogli zagrać posiadacze pecetów i urządzeń mobilnych. Teraz rodzima gra w odświeżonej wersji zmierza na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Zapowiada się jeszcze bardziej dołujący klimat.

This War of Mine jest jednym z milszych zaskoczeń ubiegłego roku. Polska ambitna gra poruszająca ciężkie i ważne tematy przypadła do gustu graczom na całym świecie. Warszawskie 11 bit studios pokazało w swojej produkcji wojnę od tej mniej przyjemnej strony.

This War of Mine może wpędzić w ponury nastrój.

this-war-of-mine-the-little-ones-1

Gracze nie wcielają się w szarżujących z bronią w ręku żołnierzy, a kontrolują poczynania grupy cywilów na terenie objętym działaniami wojennymi. Nie ma tutaj superbohaterów - są zwykli ludzie, którzy każdego dnia walczą o przetrwanie.

Gra z gatunku survival okazała się nie tylko wciągająca ze względu na wymagający poziom trudności i świetny balans rozgrywki, ale też wielokrotnie chwytała za serce zmuszając gracza do podejmowania trudnych decyzji.

This War of Mine w pierwszej kolejności trafiło na pecety.

Gra sprzedawana była w wielu różnych kanałach dystrybucji, w tym w zbudowanym przez 11 bit studios sklepie Games Republic. Na Steamie TWoM zdobył z kolei status bestsellera. Gra zarobiła na siebie w ciągu zaledwie kilku dni od premiery i zyskała przychylne recenzje.

Idąc za ciosem deweloperzy z warszawskiego studia postanowili przygotować wersję mobilną, która trafiła na tablety z systemami Android i iOS. Znalazły się w niej wszystkie dodatki przygotowane dla posiadaczy wersji pecetowej, w tym np. nowa siedziba dla postaci.

Kwestią czasu było wydanie wersji konsolowej.

Polacy zdecydowali się wydać swoją hitową grę na PlayStation 4 i Xbox One. Dowiedzieliśmy się, że tytuł zadebiutuje 29 stycznia 2016 roku, czyli w nieco ponad rok od pierwotnej premiery na komputerach stacjonarnych i w ponad pół roku od premiery wersji mobilnych.

O grze na łamach bloga PlayStation opowiedział Paweł Miechowski z 11 bit studios. Okazuje się, że nie będzie to zwykły port. Jak na razie nie wiemy nic na temat kwestii technicznych, w tym jak twórcy przerobią model sterowania z myszy i dotyku na pada.

Dowiedzieliśmy się za to, że gra zyska podtytuł, a This War of Mine: The Little Ones zostanie rozbudowane o dodatkową zawartość.

this-war-of-mine-the-little-ones-3

Już pierwotna wersja gry z pecetów była bardzo dojrzała i poważna, ale teraz będzie jeszcze bardziej ponuro. Powodem będzie umieszczenie w grze dzieci jako grywalnych postaci, a zwiastuje to też zamieszczony w serwisie YouTube zupełnie nowy klimatyczny zwiastun.

Miechowski opowiedział nieco o tym, jak dodanie postaci dzieci wpłynie na mechanikę rozgrywki, która będzie jeszcze bardziej rozbudowana. W wersji This War of Mine: The Little Ones pojawi się zupełnie nowe schronienie, a dzieci będą mogły nawiązywać więzi z ich opiekunami.

Nowym zadaniem dorosłych będzie też… robienie zabawek. Jak zauważają w końcu sami twórcy: “nawet w czasie konfliktu dzieci to ciągle dzieci - śmieją się, płaczą, bawią się i inaczej patrzą na świat”.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst