REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Samsung bierze sprawy we własne ręce i dostarcza klientom filmy w jakości 4K

Samsung postanowił osłodzić swoim klientom zakup telewizorów Ultra HD i właśnie udostępnił nową paczkę filmów, które można obejrzeć w jakości 4K. Nie jest to wydarzenie na miarę wejścia Netflixa do Polski, ale jak to mówią, „na bezrybiu i rak ryba”.

10.08.2015
20:28
Samsung bierze sprawy we własne ręce i dostarcza klientom filmy w jakości 4K
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli kupowałeś w 2015 roku telewizor, najprawdopodobniej kupiłeś panel o rozdzielczości 4K (lub jak nazywa to Samsung – UHD). I nieważne, czy jesteś fanem nowoczesnym technologii, maniakiem rozdzielczości, czy może przeciętnym konsumentem, który po prostu chce postawić w salonie nowszy sprzęt. W obecnej ofercie telewizorów Full HD jest jak na lekarstwo, a w line-upie na rok 2016 nie będzie ich już prawie wcale. Wymiana lub zakup nowego telewizora oznacza więc przymusowe przejście na rozdzielczość 4K. Pytanie tylko, co oglądać w takiej jakości?

Sytuacja jest kiepska, bo płyty Ultra HD Blu-ray jak nie było, tak nie ma. Według najnowszych informacji pierwsze odtwarzacze i same nośniki UHD-BR zadebiutują w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Dopiero wtedy zobaczymy na płytach pierwsze filmy 4K, jednak będzie to sprzęt dla największych pasjonatów. Ceny na start bez wątpienia będą zaporowe.

Netflixa jak nie było, tak nie ma, YouTube w 4K to dość płytka rozrywka, ale Samsung ma coś na osłodę

Strefa VOD UHD to ciekawa aplikacja, która od początku swojego istnienia (czyli od czerwca 2014) stara się zaradzić problemowi braku treści 4K w Polsce. Była to pierwsza aplikacja nad Wisłą i jedna z pierwszych na świecie, która umożliwiała strumieniowanie pełnometrażowych filmów 4K.

W nowej odsłonie Strefy VOD UHD Samsung udostępnia kolejną paczkę filmów UHD. Mogą z niej skorzystać posiadacze telewizorów linii SUHD oraz osoby, które kupiły modele Samsung Ultra HD z serii H i J. Drugim warunkiem jest posiadanie łącza internetowego o przepustowości minimum 20 Mb/s, ponieważ jest to rozsądne minimum jeśli chce się myśleć o płynnym strumieniowaniu filmów 4K.

strefa3

Użytkownicy aplikacji dostaną dostęp do kolejnej paczki filmów, w której skład wejdą takie produkcje jak „Łowcy głów” (adaptacji kryminału Jo Nesbo), „Kolekcjoner” w reżyserii Marcusa Dunstana, „Inkarnacja” twórców słynnego „The Ring” oraz dwa romanse: „Na zawsze Twoja” i „Pożądanie”.

Ciekawie wygląda nowa propozycja polskich filmów, która teraz obejmuje głośne „W ciemności” Agnieszki Holland oraz „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Poza tym możemy obejrzeć „Bejbi Blues”, „Jesteś Bogiem”, thriller „Obława” i w końcu „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. Ten ostatni film jest o tyle ciekawy, że jest pierwszą polską produkcją wyprodukowaną w natywnym 4K.

Z kolei najmłodsi będą mogli obejrzeć „7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”, „Tulisie”, „Przygodę w słonecznej krainie” czy „Zambezię”. Wszystkie wymienione filmy można obejrzeć w rozdzielczości Ultra HD.

Samsung informuje, że paczka filmów jest już dostępna w Strefie VOD UHD, oraz że część filmów dostępna jest odpłatnie.

Czy taka oferta może skusić do wymiany telewizora na ekran 4K? Zdecydowanie nie. Czy spodoba się osobom, które wymieniły telewizor na 4K? Na pewno tak.

REKLAMA

Tak jak wspomniałem, przy wymianie telewizora już niemal przymusowo musimy przejść na 4K, szczególnie jeśli interesują nas duże przekątne. Jeśli YouTube w 4K to dla ciebie za mało, propozycja Samsunga na pewno będzie warta uwagi, szczególnie że sporo materiałów jest dostępnych za darmo.

Czekam jednak na moment, kiedy Polska przestanie być krajem drugiej, trzeciej, czy którejkolwiek kolejnej kategorii dla największych światowych dostawców treści. Netflix, czy HBO Now z pełnymi pakietami są tym, czego potrzebujemy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA