Gry  / News

To prawda - jeden z abonamentów PlayStation Plus podrożał właśnie o ponad 30%

Pogłoski dotyczące podwyżki cen PlayStation Plus okazały się prawdziwe. Posiadacze konsol PlayStation 4, którzy chcą grać w trybie multiplayer i korzystają z innych funkcji sieciowych z pewnością nie będą zadowoleni. Na szczęście wzrost opłaty za abonament to nie koniec świata.

PlayStation Plus to dodatkowa usługa sieciowa, którą mogą wykupić posiadacze konsoli PlayStation 4 oraz starszych konsol stacjonarnych i przenośnych Sony. PlayStation Plus pozwala przede wszystkim na prowadzenie rozgrywek wieloosobowych na konsolach nowej generacji.

Oprócz tego posiadaczy konta PlayStation Plus mogą korzystać z chmury do robienia kopii zapasowej save’ów. Dla subskrybentów co chwile udostępniane są gry w bardzo atrakcyjnych cenach, a perełką oferty są darmowe gry udostępniane co miesiąc.

W ramach jednego abonamentu do konta użytkownika można przypisać co miesiąc kilka gier do PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita. Po ich przypisaniu do konta można je później instalować tak samo, jak gry zakupione samodzielnie w PlayStation Store.

playstation-plus-ceny

Oferta PlayStation Plus jest bardzo sensowna i sam opłacam abonament od kiedy tylko zakupiłem PlayStation 3 - dzięki temu po przesiadce na PlayStation 4 miałem od razu bazę kilku pozycji na start do ogrania na nowej konsoli, w tym m.in. świetną bijatykę InJustice.

Niestety, użytkownicy PlayStation Plus nie będą zadowoleni ze zmiany, jakiej dokonało Sony. Zwykle do skrzynek poczty elektronicznej wpadają bowiem informacje o nadchodzących promocjach i ofertach specjalnych - dzisiaj jednak Sony mailowo poinformowało o podwyżce cen.

Trzymiesięczna subskrypcja PlayStation Plus do tej pory kosztowała 59 zł. Po podwyżce cena za kwartał dostępu do usługi to już aż 78 zł, co daje o 76 zł więcej rocznie.

Za cztery przedłużenia trzymiesięcznego abonamentu w roku użytkownicy zapłacą dokładnie 312 zł zamiast 236 zł.

playstation-plus-zmiany

Jest na szczęście w tym jedna dobra wiadomość - ceny subskrypcji na miesiąc i na rok nie zmieniają się.

PlayStation Plus nadal będzie można wykupić bezpośrednio od Sony w cenie 27 zł za miesiąc (czyli 324 zł za rok) lub zaledwie 195 zł przy jednorazowym rozliczeniu rocznym.

Wygląda na to, że Sony chce za wszelką cenę zachęcić nas do tego, by wykupić abonament z góry na rok. Abonament trzymiesięczny staje się bowiem teraz zupełnie nieopłacalny i oszczędza się przy nim tylko 12 zł rocznie - no chyba, że ktoś trafi na karty-zdrapki lub kody w starej cenie.

Nowe ceny wchodzą w życie od 1 września. Wszystkie abonamenty trzymiesięczne przedłużone po tej dacie będą rozliczane już w nowej taryfie.

* Grafika główna: Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst